Robert Lewandowski

Autor: PAP/Piotr Nowak

Dramat Karola Świderskiego w meczu z Turcją. Boisko opuścił też Robert Lewandowski

2024-06-10 21:32

W poniedziałek, 10 czerwca o godz. 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski rozpoczęła towarzyskie spotkanie z Turcją. Niestety, tuż po strzelonej bramce boisko opuścił z urazem Karol Świderski. Niedługo później z placu gry zszedł również Robert Lewandowski.

Karol Świderski i Robert Lewandowski poza boiskiem w meczu z Turcją

W 12. minucie towarzyskiego meczu z Turcją bramkę na 1:0 dla biało-czerwonych zdobył Karol Świderski. Celebrując gola zawodnik wyskoczył do góry i spadł na ziemię tak niefortunnie, że od razu zasygnalizował uraz.

Kilka minut później opuścił boisko. Jego miejsce zajął Krzysztof Piątek. Świderski usiadł na ławce rezerwowych, gdzie był opatrywany.

Z kolei w 33. minucie, po konsultacji z lekarzami, boisko opuścił rozgrywający w poniedziałek 150. spotkanie w narodowych barwach kapitan Robert Lewandowski. Na placu gry pojawił się wówczas Kacper Urbański.

Jak przekazał na antenie TVP Sport komentator Mateusz Borek, Świderski nie obejrzy już drugiej połowy meczu na stadionie. Zawodnik najpewniej od razu uda się do szpitala na badania. Lewandowski miał natomiast jedynie poczuć spięcie w mięśniu. Wolał więc zejść z murawy i nie ryzykować, by jego występ na Euro nie był zagrożony.