DRAMATYCZNE PODWYŻKI cen paliw: Ponad 8 zł za litr! Gdzie zatankujesz taniej?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne DRAMATYCZNE PODWYŻKI cen paliw: Ponad 8 zł za litr! Gdzie zatankujesz taniej?

DRAMATYCZNE PODWYŻKI cen paliw: Ile za litr? Sprawdź, gdzie zatankujesz taniej?

2022-06-01 16:48

Tak drogo jeszcze nie było! Kolejne podwyżki cen paliw straszą kierowców. Jak zapowiadają eksperci - to jeszcze nie koniec! Ile kosztuje litr benzyny? Gdzie zatankujesz taniej? Kiedy paliwo będzie tańsze? Sprawdź!

Gigantyczne ceny paliw! Ile zapłacimy za litr?

- Benzyna Pb98 przekroczyła poziom ośmiu zł za litr, a cena Pb95 wzrosła o 22 gr na litrze do 7,55 zł - poinformował w środę portal e-petrol.pl

Portal e-petrol.pl poinformował w środę, że na początku czerwca nie widać końca podwyżek cen paliw na stacjach - z wyjątkiem cen autogazu. Znów drastycznie podrożały benzyny, a średnia ogólnopolska cena Pb98 przekroczyła nawet poziom 8 zł za litr - zaznaczono.

- W historii notowań e-petrol.pl po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, w której średnia cena benzyny 98-oktanowej wynosi 8,02 zł/l, co oznacza, że w ciągu tygodnia poszła w górę o 16 gr. Jeszcze bardziej, bo aż o 22 gr na litrze, wzrosła cena Pb95, która wynosi 7,55 zł. W porównaniu do benzyn zaledwie o 4 gr podrożał olej napędowy oferowany w sprzedaży na stacjach po 7,13 zł/l - wyliczyli analitycy portalu e-petrol.pl.

Zaznaczono, że trzeci tydzień z rzędu tanieje natomiast LPG, za którego litr płaci się średnio 3,59, tj. o 3 gr mniej niż przed tygodniem.

Czytaj także: Jak jeździć, żeby było taniej?

Gdzie zatankujesz najtaniej?

Według danych e-petrol.pl, jeśli chodzi o najniższe ceny, na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Wielkopolska.

- Tam, choć drogie, to jednak najtańsze są oba gatunki benzyn, sprzedawane po 7,49 i 8,00 zł/l (identyczna cena Pb98 obowiązuje też na Lubelszczyźnie). W województwie świętokrzyskim w najbardziej atrakcyjnych cenach tankuje się aktualnie olej napędowy - litr tego paliwa kosztuje w tym regionie 7,09 zł. We wspomnianym województwie lubelskim z ceną 3,49 zł/l najtańszy jest też autogaz - stwierdzili analitycy e-petrol.pl.

Czytaj także: Ceny leków będą jeszcze wyższe, niektórych może zabraknąć!

Gdzie najwyższe ceny paliw?

Zwrócili uwagę, że najwięcej za tankowanie:

  • benzyny Pb95 płaci się obecnie na Podkarpaciu - 7,62 zł/l,
  • a na Opolszczyźnie Pb98 kosztuje przeciętnie 8,24 zł/l.
  • Diesel z ceną 7,18 zł/l jest najdroższy na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i w województwie zachodniopomorskim.
  • Również na Dolnym Śląsku najwięcej płaci się za LPG - 3,70 zł/