Praga-Południe

Drogowcy odcięli kiosk od świata! Klienci nie mogą dostać się do niego przez wykopy

2024-02-16 12:41

W bardzo nietypowej sytuacji znalazł się kiosk Ruchu na skrzyżowaniu al. Stanów Zjednoczonych i ul. Saskiej na Pradze-Południe w Warszawie. Drogowcy podczas przebudowy trasy Łazienkowskiej rozkopali całe dojście do punktu, a wciąż działający kiosk stracił praktycznie wszystkich klientów.

Po prawej stronie Wisły trwa intensywna przebudowa trasy Łazienkowskiej. Jednym z elementów tej inwestycji jest budowa wiaduktu nad ulicą Paryską. Na Saskiej Kępie powstaje płyta przeprawy, pojawią się też kolejne ekrany akustyczne wzdłuż alei Stanów Zjednoczonych. To właśnie podczas tego remontu na Pradze-Południe doszło do kuriozalnej sytuacji.

Kiosk na Saskiej Kępie odcięty od świata

Przy okazji budowy wiaduktu nad Paryską drogowcy odgrodzili barierkami ze wszystkich stron kiosk Ruchu. Wokół niego powstały wykopy na tyle głębokie, że przejście przez nie wiąże się z brodzeniem w błocie. Na rozkopanym terenie znalazły się grube pręty zalane betonem. To właśnie na nich pojawić mają się ekrany akustyczne. Prace praktycznie uniemożliwiają dojście do punktu sprzedaży. Pracujący tam pan Andrzej Góra rozkłada ręce.

"Odcięli mnie od świata! Straciłem dużo klientów, a ci co wciąż przychodzą to narzekają, że nie wiedzą jak się do mnie tu dostać" - mówi pan Andrzej podczas rozmowy z Super Expressem.

Urzędnicy: "mamy świadomość trudnej sytuacji"

Większość klientów kiosku odpuszcza sobie zakupy w tym miejscu ze względu na trudności z dotarciem do niego. Niektórzy próbują dostać się tam przez wydeptaną ścieżkę z tyłu pawilonu, jednak ona również jest bardzo błotnista, a ponadto od reszty świata odcina ją metalowa barierka. A jak tę sytuację komentują urzędnicy?

"Mamy świadomość trudnej sytuacji zarówno właściciela kiosku jak i jego klientów dlatego wspólnie z wykonawcą robót budowlanych szukamy rozwiązania poprawiającego dostępność kiosku" – mówi w rozmowie z Super Expressem Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Rzeczniczka dodała również, że wykopy zostały odgrodzone ze względów bezpieczeństwa. Koniec budowy ma nastąpić dopiero w 2025 roku.

Drogowcy odcięli kiosk od świata! Klienci nie mogą dostać się do niego przez wykopy

"Cyrk na kółkach"! Drogowcy w Warszawie odcięli kiosk. "Trzeba latać"