Ukraina marsz

i

Autor: Michal Zebrowski/East News

Wydarzenia

Druga rocznica wojny w Ukrainie. 24 lutego ulicami Warszawy przejdzie ogromny marsz

2024-02-23 21:37

W sobotę, 24 lutego miną dwa lata, od kiedy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Tego dnia w Warszawie zorganizowany zostanie marsz, którego uczestnicy będą solidaryzowali się z ofiarami wojny. Poznaliśmy już najważniejsze szczegóły tego wydarzenia.

Marsz wsparcia dla Ukrainy w Warszawie - kiedy i gdzie się odbędzie?

24 lutego o godz. 16:00 uczestnicy wydarzenia "2 lata w obronie Ukrainy i Europy", nazwanego również marszem wsparcia dla Ukrainy, zbiorą się pod ambasadą Rosji przy ul. Belwederskiej 49 w Warszawie. Manifestację organizują wspólnie Euromaidan-Warszawa, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Wschód, Komitet Obrony Demokracji oraz Akcja Demokracja.

- Byliśmy, jesteśmy i będziemy z Ukrainą. Bądźmy razem również w tym dniu. Pokażmy Ukraińcom, że nie są sami, że jesteśmy z nimi solidarni i będziemy ich wspierać aż do zwycięstwa. Wywierajmy presję na rządy, aby zwiększyły pomoc wojskową, przekazały samoloty F16, rakiety o zasięgu ponad 100 km i wszystko, co jest potrzebne Ukrainie do zwycięstwa! - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Zgodnie z informacjami uwzględnionymi w wykazie zgłoszeń dotyczących zgromadzeń publicznych w Warszawie, marsz przejdzie najpewniej ul. Belwederską, Al. Ujazdowskimi, ul. Piękną i ul. Wiejską przed Sejm RP. 

Na ten moment (23 lutego) chęć udziału w wydarzeniu wyraziło niespełna 300 osób, a prawie 700 jest nim zainteresowanych. Miasto przypomina, że zgromadzenia zaplanowane na sobotę mogą spowodować poważne utrudnienia oraz zamknięcia ulic - powinni wziąć to pod uwagę kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej.

Tak w Warszawie wyglądały pierwsze dni po wybuchu wojny w Ukrainie - zobacz zdjęcia:

Raport - Co dzieje się na Ukrainie?