Dwukrotnie spowodował pożar. Straty to setki tysiące złotych!

i

Autor: policja.gov.pl Dwukrotnie spowodował pożar. Straty to setki tysiące złotych!

Dwukrotnie spowodował pożar w bloku. Straty to setki tysięcy złotych!

2022-11-24 9:33

Mężczyzna dwukrotnie spowodował pożar w bloku na warszawskich Bielanach. Straty wyceniono na ponad 200 tysięcy złotych. Ustalono także, że ze względu na odcięcie budynku od prądu, mogło dojść do śmierci osoby podłączonej do respiratora. 28-latek usłyszał zarzuty.

Dwukrotnie spowodował pożar w bloku

Pierwsze podpalenie miało miejsce w bloku przy ulicy Broniewskiego. Nieznany sprawca podpalił komórkę lokatorską. W wyniku pożaru zostały nadpalone rzeczy znajdujące się w środku oraz instalacja wodno-kanalizacyjna, domofonowa oraz elektryczna. Właściciel komórki i administracja bloku wycenili straty na kwotę 20 000 złotych. Kilka dni po pożarze właściciel wystawił przed blok nadpalone rzeczy. Jak się okazało, ten sam sprawca postanowił dokończyć swoje dzieło i podpalił po raz kolejny te rzeczy, które stały na zewnątrz. Tym razem straty okazały się znacznie poważniejsze, bo od podpalonych rzeczy zajęła się elewacja budynku. Zawiadomienie o przestępstwie wpłynęło do bielańskiej komendy.

Czytaj także: Posypywarki na warszawskich ulicach. Ponad 300 maszyn w gotowości!

Sprawą od razu zajęli się dzielnicowi. Funkcjonariusze, którzy mają doskonałe rozpoznanie swojego rejonu, bardzo szybko ustalili kim jest podpalacz. Jeszcze tego samego dnia 28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia wyszło na jaw, że w trakcie pożaru został wyłączony prąd. W tym czasie w jednym z mieszkań przebywała osoba podłączona do respiratora. Dzięki pomocy strażaków nie doszło do tragedii - dodaje podinsp. Elwira Kozłowska z Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

28-latek w żoliborskiej prokuraturze usłyszał dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożarów, które zagrażały życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Podpalacz spowodował straty o łącznej wartości 220 000 złotych. Sąd zastosował wobec 28-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.