Atrakcje

Dzień Dziecka 2024 w Warszawie. Imprezy i atrakcje także w niedzielę 2 czerwca. Co się będzie działo?

2024-06-02 9:16

Dzień Dziecka 2024. Z tej okazji w Warszawie odbywa się tradycyjnie wiele imprez skierowanych do najmłodszych, również w niedzielę 2 czerwca. Jakie atrakcje przygotowano? Sprawdźcie listę wydarzeń.

Spis treści

 1. Dzień Dziecka 2024 w Warszawie - lista wydarzeń i atrakcji
 2. Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich (30 maja - 2 czerwca)
 3. Dzień Dziecka w Galerii Młociny (31 maja - 1 czerwca)
 4. Dzień Dziecka w Fabryce Norblina (weekend 1-2 czerwca)
 5. Dzień Dziecka na Ursynowie (weekend 1-2 czerwca)
 6. Dzień Dziecka na Plaży Romantycznej (weekend 1-2 czerwca)
 7. Dzień Dziecka dla dorosłych (weekend 1-2 czerwca)
 8. Przejażdżka zabytkowym tramwajem linii "D" (weekend 1-2 czerwca)
 9. Długi Bajkowy Dzień Dziecka na Mazowszu 30.05-02.06
 10. Dzień Dziecka na sportowo (sobota, 1 czerwca)
 11. Dzień Dziecka z Legią Warszawa w Elektrowni Powiśle (sobota, 1 czerwca)
 12. Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera (sobota, 1 czerwca)
 13. Pływacki Dzień Dziecka (sobota, 1 czerwca)
 14. Dzień dziecka w Parku Picassa (sobota, 1 czerwca)
 15. Piknik z okazji Dnia Dziecka (sobota, 1 czerwca)
 16. Dzień Dziecka w Browarach Warszawskich (sobota, 1 czerwca)
 17. Darmowy Dzień Dziecka w Skateparku Jutrzenka (sobota, 1 czerwca)
 18. Piknik z okazji Dnia Dziecka w Kamieniu (sobota, 1 czerwca)
 19. Mokotowski Dzień Dziecka (sobota, 1 czerwca)
 20. Dzień Dziecka z Marią Skłodowską (sobota, 1 czerwca)
 21. Dzień Dziecka w centrum handlowym Arkadia (sobota, 1 czerwca)
 22. Piknik z okazji Dnia Dziecka "Witajcie w naszej bajce" (sobota, 1 czerwca)
 23. Piracki Dzień Dziecka (niedziela, 2 czerwca)
 24. Dzień Dziecka z OSiR Wola (niedziela, 2 czerwca)
 25. Dzień Dziecka na Chomiczówce (niedziela, 2 czerwca)
 26. Dzień Dziecka w DOSiR (niedziela, 2 czerwca)
 27. Dzień Dziecka z BOS (niedziela, 2 czerwca)
 28. Kolorowy Dzień Dziecka (niedziela, 2 czerwca)
 29. Otwarty piknik artystyczny z okazji Dnia Dziecka (poniedziałek, 3 czerwca)
 30. Nocny Dzień Dziecka w dzielnicy Ochota (piątek, 7 czerwca)
 31. Piknik z okazji Dnia Dziecka (niedziela, 9 czerwca)

Dzień Dziecka 2024 w Warszawie - lista wydarzeń i atrakcji

W sobotę, 1 czerwca świętować będziemy Dzień Dziecka 2024. Warto zaznaczyć, że tematyczne imprezy z Warszawie zaplanowano nie tylko na wspomniany termin. Co dokładnie będzie się działo? Jakie atrakcje zostaną przygotowane dla najmłodszych? Sprawdźcie!

Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich (30 maja - 2 czerwca)

Świętowanie Dnia Dziecka zaplanowano w Łazienkach Królewskich na aż cztery dni. Na najmłodszych i ich rodziców czekać będą m.in. gry terenowe, warsztaty oraz spacery przyrodnicze.

Harmonogram wydarzeń znajdziecie tutaj: Dzień Dziecka 2024 w Łazienkach Królewskich. Będą kreatywne atrakcje dla najmłodszych

Dzień Dziecka w Galerii Młociny (31 maja - 1 czerwca)

Świętowanie Dnia Dziecka w Galerii Młociny zaplanowano na piątek i sobotę, 31 maja i 1 czerwca, w godz. 12:00-18:00. W programie znalazły się m.in. "pamiątkowe zdjęcia z Kicią Kocią, malowanie buziek oraz brokatowe tatuaże, warsztaty plastyczne, gry i konkursy z nagrodami, kolorowy plac zabaw, wspólne czytanie książeczek oraz wata cukrowa bez limitu". Udział w licznych atrakcjach będzie bezpłatny.

Dzień Dziecka w Fabryce Norblina (weekend 1-2 czerwca)

W weekend 1-2 czerwca atrakcje z okazji Dnia Dziecka będą czekały również w Fabryce Norblina. - Od godziny 12:00 do 16:00, rodziny będą miały okazję do wspólnej zabawy zapewnionej przez animatorów Smart Kids Planet oraz możliwość wzięcia udziału w Weekendzie Mądrych Zabawek [...]. Muzeum Fabryki Norblina, a konkretnie muzealny przewodnik - aktor, który wciela się w rolę dawnego właściciela zakładów, Teodora Wernera, przygotuje specjalne animacje i zagadki. Będzie także możliwość wykonania rodzinnych zdjęć w formie pamiątkowych magnesów. Art Box Experience zaprasza na darmowe zwiedzanie wystawy "Frida Kahlo. Życie Ikony." każdego niepełnoletniego gościa Fabryki Norblina. [...] Oba dni zakończą się koncertem muzyki filmowej dla dzieci [...] - początek koncertów o godzinie 17:00. [...] Kolejną są darmowe przejazdy na karuzeli dla dzieci przez cały weekend i szalona zabawa na zjeżdżalni - przekazali organizatorzy.

Dokładną listę atrakcji znaleźć można na stronie internetowej Fabryki Norblina.

Dzień Dziecka na Ursynowie (weekend 1-2 czerwca)

Świętowanie tegorocznego Dnia Dziecka na Ursynowie potrwa cały weekend. Zaplanowane atrakcje będą dostępne w godz. 11:00-16:00.

- W sobotę, 1 czerwca, parking ursynowskiego ratusza zmienni się w wielkie miasteczko namiotowe, w którym nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. W niedzielę, 2 czerwca, zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach i pokazach - przekazali organizatorzy.

Wśród atrakcji znajdą się m.in. wystawa modeli z klocków Lego, warsztaty, wirtualna strzelnica, prezentacje samochodów strażackich, policyjnych i ratowniczych, strefa food trucków, dmuchańce, występy sceniczne i wiele innych. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Dzień Dziecka na Plaży Romantycznej (weekend 1-2 czerwca)

Weekendowe świętowanie Dnia Dziecka zaplanowano również na Plaży Romantycznej. - Dla uczestników zorganizowane zostaną m.in. zabawy sportowe, dmuchańce oraz warsztaty. Przygotowane zabawy zapewnią rozrywkę dla całych Rodzin! - zaznaczyli organizatorzy. Atrakcje będą dostępne w godz. 12:00-18:00.

Dzień Dziecka dla dorosłych (weekend 1-2 czerwca)

1 i 2 czerwca, w godz. 12:00-18:00 na Bazarze Różyckiego odbędzie się "Dzień dziecka dla dorosłych". Jak przekazali organizatorzy, na zebranych czekać będą różnorodne "gry, zabawy i warsztaty". Poza tym zaplanowano oczywiście tradycyjną wyprzedaż ubrań i dodatków vintage.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj: Dzień Dziecka dla dorosłych na Bazarze Różyckiego. Wyjątkowa okazja, aby powrócić do dzieciństwa

Przejażdżka zabytkowym tramwajem linii "D" (weekend 1-2 czerwca)

W weekend, w ramowych godz. 12:00-19:00 po Warszawie będą kursowały zabytkowe tramwaje linii "D". Chętni będą mogli przejechać się nimi na trasie: WIATRACZNA - Grochowska - Targowa - Jagiellońska - most Gdański - Z. Słomińskiego - al. Jana Pawła II - al. "Solidarności" - most Śląsko-Dąbrowski - Targowa - Grochowska - WIATRACZNA. W pojazdach obowiązuje standardowa taryfa ZTM.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj: Wyjątkowa atrakcja na Dzień Dziecka 2024 w Warszawie. Na trasę ruszą zabytkowe tramwaje

Długi Bajkowy Dzień Dziecka na Mazowszu 30.05-02.06

Park Julinek zaprasza do świętowania Dnia Dziecka, w programie m.in. warsztaty i zabawy dla najmłodszych. Do dyspozycji będzie wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami, kurtynami wodnymi, armatkami, fontannami i wodnymi zabawkami, który dostarczy najmłodszym doskonałej rozrywki, głęboki basen, jak i spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Woda w basenach jest podgrzewana, a jej temperatura wynosi od 25 do 29 stopni Celsjusza.

Dzień Dziecka na sportowo (sobota, 1 czerwca)

Sportowy Dzień Dziecka organizuje OSiR Dzielnicy Praga-Południe. 1 czerwca najmłodsi będą mogli uczestniczyć w wielu aktywnościach w Hali "Siennicka" oraz Hali "Saska". Dostępne będą m.in. ścianka wspinaczkowa, stoły do ping-ponga czy siłownia. Atrakcje będą bezpłatne, jednak na część z nich obowiązują zapisy. Liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona.

Dzień Dziecka z Legią Warszawa w Elektrowni Powiśle (sobota, 1 czerwca)

1 czerwca, w godz. 11:00-14:00 w Elektrowni Powiśle odbędzie się Dzień Dziecka z Legią Warszawa. Najmłodsi będą mogli skorzystać ze strefy zabaw z całą gamą atrakcji. Czekać będą na nich m.in. maskotka Legii Miś Kazek oraz robot Emys. Na specjalnym stoisku Legia Park pojawi się natomiast piłkarka Legia Ladies. Poza tym w programie znalazły się malowanie buziek i klejenie tatuaży, układanie legijnych puzzli, zajęcia Legia Boks.

- Każde dziecko otrzyma drobne upominki, takie jak karty zawodników, legijne pocztówki czy specjalne korony z Misiem Kazkiem. Będą one miłą pamiątką z tego wyjątkowego dnia - dodali organizatorzy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj: Dzień Dziecka 2024 z Legią Warszawa. Na najmłodszych czekają atrakcje i Miś Kazek

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera (sobota, 1 czerwca)

1 czerwca impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się również w ogrodzie Kancelarii Premiera. Wydarzenie potrwa w godz. 10:00-17:00. Na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji, m.in. pokazy laboratoryjne czy różnorodne warsztaty. Najmłodsi poznają tajniki pracy żołnierzy oraz strażaków, a także spróbują słodkiego poczęstunku.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj: Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera 2024. W planach zabawa w "Bajkowym ogrodzie"

Pływacki Dzień Dziecka (sobota, 1 czerwca)

Pływacki Dzień Dziecka zostanie zorganizowany w Ośrodku Grzybowska w sobotę, 1 czerwca. Imprezę, która rozpocznie się o godz. 9:00, organizują wspólnie Aktywna Warszawa i Legia Swimming Schools. Podczas eventu najmłodsi, również z pomocą rodziców, zmierzą się w zawodach pływackich i spotkają z Misiem Kazkiem. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak trzeba się na nie zapisać u organizatorów.

Dzień dziecka w Parku Picassa (sobota, 1 czerwca)

1 czerwca impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się również w Parku Picassa. Na godz. 12:00 zaplanowano koncert Małej Orkiestry Dni Naszych, na 13:00 - spektakl "Złota rybka", a na 14:00 - koncert Fundacji Muniania "Ludowo na nowo". Wstęp wolny.

Piknik z okazji Dnia Dziecka (sobota, 1 czerwca)

1 czerwca piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się też w Domu Kultury Włochy. Imprezę zaplanowano w godz. 12:30-14:00. - W programie: "Witaminowa przygoda" - spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Promyk, warsztaty zdrowego odżywiania dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, rodzinna joga śmiechu - wyliczyli organizatorzy.

Dzień Dziecka w Browarach Warszawskich (sobota, 1 czerwca)

Browary Warszawskie, we współpracy z Fundacją EuroJAZZ, zapraszają 1 czerwca na koncert "Jazz dla dzieci". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00. Poza koncertem, na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne oraz słodkie i kolorowe upominki. Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj: Atrakcje na Dzień Dziecka w Browarach Warszawskich

Darmowy Dzień Dziecka w Skateparku Jutrzenka (sobota, 1 czerwca)

W sobotę, 1 czerwca w godz. 10:00-20:00 najmłodsi będą mogli bezpłatnie odwiedzić Skatepark Jutrzenka. Na miejscu czekać będą zajęcia nauki jazdy na hulajnodze i rolkach, w których udział - po wcześniejszym zapisaniu się - również będzie darmowy. Dla pierwszych 100 osób przygotowana zostanie niespodzianka.

Piknik z okazji Dnia Dziecka w Kamieniu (sobota, 1 czerwca)

Piknik organizowany przez Pawilon Edukacyjny Kamień potrwa w godz. 12:00-16:00. - Już 1 czerwca odbędą się warsztaty przyrodnicze oraz masa ciekawych aktywności. Zajęcia będą niezwykłą okazją, żeby zanurzyć się w urokach nadwiślańskiej natury, ale też kreatywnie wyrazić siebie. Wspólnie poszukamy inspiracji wizualnych w naturze, która oferuje niesamowitą ilość barw, wzorów i kształtów. Korzystając z wybranej techniki malarskiej spróbujemy oddać piękno otaczającej nas przyrody - przekazali organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak na część aktywności obowiązują zapisy.

Mokotowski Dzień Dziecka (sobota, 1 czerwca)

Impreza z okazji Dnia Dziecka na Mokotowie odbędzie się w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca w godz. 12:00-16:00. - Będą warsztaty kulturalne, zajęcia plastyczne, dmuchańce, animacje, gry i zabawy. O 13:00 zapraszamy na interaktywny spektakl "Wymieciona Dżungla" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Bajki - zapowiedzieli organizatorzy. Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Dzień Dziecka z Marią Skłodowską (sobota, 1 czerwca)

Atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowuje również Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie (ul. Freta 16). O godz. 12:00 najmłodsi wezmą udział w "Oprowadzaniu z Marią". - 1 czerwca będzie miała premierę druga w tym roku okolicznościowa kartka pocztowa. Tym razem przedstawimy na niej portrety słynnej warszawianki z czasów dzieciństwa i bardzo wczesnej młodości. Wyślijcie na niej pozdrowienia do najbliższych, przyjaciół, kolegów. Do każdego, komu chcielibyście powiedzieć o swoich marzeniach. W Dniu Dziecka fundujemy kartkę i znaczek pocztowy - zachęcili przedstawiciele Muzeum.

Na rodziny czekać będzie również gra na spostrzegawczość. - Zagraj z nami w Dniu Dziecka, baw się dobrze i wygraj upominek. Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków. "PoRadzisz sobie" łączy pokolenia! Gramy między 11:00 a 15:00. Gra opiera się na symbolach zaczerpniętych z biografii Marii Skłodowskiej-Curie - wyjaśnili organizatorzy.

Dzień Dziecka w centrum handlowym Arkadia (sobota, 1 czerwca)

Westfield Arkadia zaprasza na obchody Dnia Dziecka. 1 czerwca zielony teren przed centrum handlowym zostanie zmieniony w królestwo rozrywki. Od godziny 12:00 do 20:00 przygotowane liczne atrakcje, m.in. tor przeszkód, dmuchaną zjeżdżalnię, popcorn i watę cukrową. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Piknik z okazji Dnia Dziecka "Witajcie w naszej bajce" (sobota, 1 czerwca)

Piknik rodzinny rodem ze świata Pana Kleksa zostanie zorganizowany w Parku Hassów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa aż do godz. 19:00. W programie znalazły się m.in. występy, konkursy, koncert czy bajka dla dzieci.

Piracki Dzień Dziecka (niedziela, 2 czerwca)

W niedzielę, 2 czerwca w Parku im. Kotańskiego odbędzie się piknik piracki z okazji Dnia Dziecka. W godz. 11:00-15:00 na najmłodszych czekać będą zabawy sportowe, spektakl teatralny oraz warsztaty plastyczne.

Dzień Dziecka z OSiR Wola (niedziela, 2 czerwca)

Sportowa impreza odbędzie się przed basenem Foka w godz. 12:00-16:00. W godz. 13:00-15:00 na pływalni zostanie zorganizowane pool party. Na uczestników wydarzenia czekać będą utytułowani sportowcy - Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak.

- Pod chmurką do godziny 16:00 planowane są z kolei zawody sportowe, przejażdżki na kucykach, przedstawienie interaktywne, wygibasy na dmuchańcach, puszczanie baniek mydlanych, mnóstwo warsztatów, które rozwiną zmysły, zdolności manualne czy kreatywność - dodał radny Konrad Gawryś. Każde dziecko, które weźmie udział w wydarzeniu, otrzyma prezent, a na zwycięzców konkursów czekać będą nagrody. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dzień Dziecka na Chomiczówce (niedziela, 2 czerwca)

2 czerwca, w godz. 14:00-19:00 w Parku Chomicza odbędzie się piknik rodzinny. Motywem tegorocznej imprezy będzie świat cyrku, magii i iluzji.

- Park do godz. 19:00 stanie się miejscem, w którym będzie można spotkać klaunów, szczudlarzy i iluzjonistę. Na dzieci czekać będą też tradycyjne atrakcje. To m.in. różnorodne gry i zabawy, a także ulubione przez najmłodszych malowanie buziek, które pozwoli im się wcielić w zwierzaki i postacie z bajek. Będą też warsztaty kreatywne dla małych artystów i wiele konkursów z nagrodami, a dodatkowo ustawione zostaną dmuchane zjeżdżalnie i zamki, które zagwarantują świetną zabawę i zachęcą do fizycznej aktywności - przekazali organizatorzy.

Piknik zwieńczy koncert B.R.O. Wstęp będzie bezpłatny.

Dzień Dziecka w DOSiR (niedziela, 2 czerwca)

2 czerwca imprezę z okazji Dnia Dziecka zorganizuje również Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10:00-19:00 na pływalni przy ul. Jagiellońskiej 7. W programie są m.in. "dmuchane tory przeszkód, zjeżdżalnia, aerobik w wodzie dla dzieci i dorosłych, mini siatkówka, koszykówka i piłka wodna, łowienie skarbów". Wejście będzie bezpłatne.

Dzień Dziecka z BOS (niedziela, 2 czerwca)

W niedzielę, 2 czerwca przy ul. Strumykowej 21 odbędzie się Dzień Dziecka z Białołęckim Ośrodkiem Sportu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00. W programie znalazły się m.in. piknik integracyjny, turniej Mini Euro 2024, wyścigi na ergometrach oraz turniej siatkówki plażowej z Projektem Warszawa.

Dodatkowo dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach i zajęciach edukacyjnych. - Z kolei dla tych najmłodszych, jeszcze mało zainteresowanych sportem, czekać będą dmuchańce, stanowiska z malowaniem twarzy, kręceniem baloników, brokatowymi tatuażami, a także niezwykle kolorowe show, specjalnie przygotowane przez znanego i uwielbianego przez białołęckie maluchy Klauna Kluseczkę - przekazali organizatorzy.

Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Kolorowy Dzień Dziecka (niedziela, 2 czerwca)

2 czerwca w OSiR Mokotów odbędzie się rodzinny piknik z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Od godz. 12:00 czekać będą m.in. dmuchańce, przejazd zabytkowym autobusem, pokaz magika, balonowe zwierzątka oraz oczywiście wata cukrowa. Wydarzenie zakończy się o godz. 16:00.

Otwarty piknik artystyczny z okazji Dnia Dziecka (poniedziałek, 3 czerwca)

3 czerwca, w godz. 11:00-14:00 odbędzie się piknik artystyczny organizowany przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów. W programie znalazły się animacje i zabawy dla najmłodszych. - Będziemy malować przy sztalugach, tańczyć, puszczać bańki mydlane, spotkamy się z "Pszczółką", która zdradzi swoje tajemnice -  zapowiedzieli organizatorzy.

Nocny Dzień Dziecka w dzielnicy Ochota (piątek, 7 czerwca)

7 czerwca w Parku Szczęśliwickim odbędzie się Nocny Dzień Dziecka. W godz. 18:00-23:00 na najmłodszych czekać będą różnorodne atrakcje.

- Tysiąc baśni jednej nocy to niepowtarzalna okazja do odkrycia tajemniczych opowieści z całego świata. Park Szczęśliwicki stanie się areną dla warsztatów inspirowanych baśniami z różnych zakątków globu przygotowanych przez pracownie Ośrodka Kultury Ochoty: Angobę - pracownię ceramiki, Magazyn Sztuk oraz partnerów. W tym roku przeniesiemy się w krainę baśni europejskich, wschodnich, afrykańskich, nordyckich, a także odkryjemy magiczne historie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Południowej, Australii oraz innych części świata, będą bajki lokalne z Ochoty - poinformowali organizatorzy.

Wśród atrakcji wymieniono m.in. warsztaty, kino plenerowe czy koncert. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Piknik z okazji Dnia Dziecka (niedziela, 9 czerwca)

9 czerwca, w godz. 15:00-19:00 w Parku Ogrody Kosmosu odbędzie się rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka. W programie znalazły się m.in. warsztaty pszczelarskie, musical i koncert, malowanie twarzy, różnorodne strefy, tatuaże brokatowe i wiele innych.

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera (01.06.2024), zdjęcia:

Tak było na targach Vivelo w Warszawie! „Nie spodziewałam się, że będzie tak super!”