Budowa estakady na skrzyżowaniu Marsa z Żołnierską

i

Autor: Urząd miasta stołecznego Warszawy Budowa estakady na skrzyżowaniu Marsa z Żołnierską

Estakada w Rembertowie: Budowa na finiszu! Zobacz zdjęcia

2022-09-28 11:24

Kolejna estakada w Rembertowie już prawie gotowa. Ratusz opublikował zdjęcia z budowy. Estakada ma obsługiwać ruch od strony ul. Żołnierskiej w kierunku Trasy Siekierkowskiej i centrum miasta. Kiedy kierowcy będą mogli nią pojechać?

 Estakada w Rembertowie: Budowa na finiszu!

Trwa budowa drugiej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa z Żołnierską. Nowa konstrukcja będzie obsługiwała ruch od strony ul. Żołnierskiej w kierunku Trasy Siekierkowskiej i centrum miasta. Kierowcy pojadą nią już na początku przyszłego roku.

Estakada w Rembertowie: Postępy prac

Na budowanej estakadzie ustawione zostały wszystkie krawężniki, zamontowane są też deski gzymsowe, a na części płyty betonowej położona została izolacja. Obecnie trwa budowa kap chodnikowych i montaż ekranów akustycznych. Wkrótce rozpocznie się układanie nawierzchni, a w następnej kolejności – montaż barier energochłonnych, balustrad i latarni.

Harmonogram ostatnich prac

Prace budowlane na estakadzie i w poziomie terenu zakończą się w grudniu. Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu nowo wybudowanego fragmentu drogi to styczeń przyszłego roku. Wcześniej, bo już w pierwszej połowie października, przewrócony zostanie ruch na zamkniętym obecnie fragmencie jezdni ul. Marsa pomiędzy ulicami Żołnierską i Chełmżyńską.

Czytaj także: Jedyna taka baza w Polsce. Powstała aplikacja, która pomoże robić rozsądne zakupy

Koszt realizowanej inwestycji to około 57 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Były rzecznik Dudy zapytany o dymisję Morawieckiego. Powiedział, jak może zareagować Kaczyński

Quiz o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czesław Niemen śpiewał, że „mimozami jesień się zaczyna”. W Polsce mimozą nazywamy….