Grupa Gastro Pomaga Białystok #gastropomaga

i

Autor: UM Białystok Grupa Gastro Pomaga Białystok #gastropomaga. Białostoccy restauratorzy dostarczają darmowe posiłki lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym

#GastroPomaga: Restauracje z całej Polski wspierają lekarzy w walce z koronawirusem [AUDIO, WIDEO]

2020-03-20 14:15

Kucharze z całej Polski gotują dla lekarzy! To akcja #Gastropomaga, do której dołącza coraz więcej restauracji. Do szpitali i innych placówek medycznych trafiają darmowe posiłki przygotowane przez lokalnych szefów kuchni. A to wszystko oczywiście za darmo! Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

W niektórych miastach akcja #GastroPomaga zaczęła się już w miniony weekend - czyli wtedy, gdy zgodnie z decyzją rządu zostały zamknięte wszystkie restauracje. Teraz dla lekarzy gotuje już ponad 200 lokali, a lista wciąż się wydłuża.

- Zarówno lekarze, jak i cały personel medyczny pracuje w takim tempie, że nawet nie mają kiedy się zatrzymać - już nawet nie
wspominając o tym, żeby przygotować sobie jedzenie. Umówiliśmy się z nimi, że codziennie będziemy im dostarczać 10 sztuk pizzy. Tak, żeby mogli się w spokoju posilić, na szybko coś zjeść i nabrać chociaż trochę energii - mówi inicjatorka gdyńskiej akcji #GastroPomaga Anna Wylężek.

Do akcji dołączyło też wiele stołecznych restauracji, m.in. Foccacia Ristorante, El Chapo i Zielone Krzesła. Pierwsze posiłki trafiły wczoraj do lekarzy pracujących w MSWiA, dziś restauratorzy dostarczą jedzenie do Centrum Zdrowia Dziecka, ale planów jest więcej.

- Będziemy typowali kolejne lokale, dzwonimy do nich, pytamy jakiej potrzebują pomocy. Chcemy też skierować nasze działania do seniorów, którzy nie powinni teraz wychodzić z domu, żeby robić zakupy - tłumaczy Michał Molenda, dyrektor zarządzający
gastronomią Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych i dodaje, że posiłki dla lekarzy są przygotowywane z najwyższą starannością. - Wydaliśmy już jedzenie typowo polskie z naszej restauracji Zielone Krzesła, dzisiaj będzie to koncept meksykański. My też chcemy pokazać, że w tej trudnej sytuacji jesteśmy w stanie wykrzesać z siebie 100 proc. i pomóc tym, którzy pomagają nam zwalczyć koronawirusa. 

Bieżące informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w naszej RELACJI

Chcesz wiedzieć więcej? POSŁUCHAJ:
#GastroPomaga: Warszawskie restauracje pomagają lekarzom

Koronawirus - fakty i mity

Pytanie 1 z 10
Wirus przenosi się drogą kropelkową.

Food to Gate

Zgodnie z decyzją rządu od soboty wszystkie restauracje mogą świadczyć jedynie usługi "na wynos" i "na dowóz". Aby mieć pewność, że nasze zamówienie zostanie prawidłowo zrealizowane warto skorzystać ze strony www.FoodtoGate.pl. To serwis zrzeszający restauracje kuchni świata z usługami bezpiecznego odbioru zamówień. Już od soboty 21 marca wszystkie dania dostępne w ofercie będzie można zamówić przynajmniej z 40% rabatem, w usłudze www.foodtogate.pl. Kuchnia włoska, meksykańska, polska i francuska to dopiero początek rozwijającej się oferty w myśl zasady „Taniej kupić niż gotować”.