Gdzie jest burza 28.06.2022? Ulewne deszcze i gigantyczne gradowe kule. Zobacz wideo i zdjęcia!

i

Autor: Twitter/IMGW, Twitter/Obserwatorzy.info Gdzie jest burza 28.06.2022? Ulewne deszcze i gigantyczne gradowe kule. Zobacz wideo i zdjęcia!

Ulewne deszcze i gigantyczne gradowe kule w Polsce. Ile interwencji? Zobacz wideo i zdjęcia!

2022-06-28 19:22

Burze w Polsce 28.06.2022. IMGW wydało alerty. W znacznej części kraju odnotowano już ulewne deszcze, a także gradobicie. Gradowe kule spadające na ulice miały nawet kilka centymetrów! Gdzie jest burza 28.06? Śledź radar burz online i relacje na żywo. Zobacz wideo i zdjęcia z burz w Polsce we wtorek 28 czerwca.

Spis treści

  1. Burze: Ile interwencji w Polsce? [AKTUALIZACJA]
  2. Burze w Polsce 28.06.2022: Prognoza pogody
  3. Burze w Polsce [WIDEO, ZDJĘCIA]

Burze: Ile interwencji w Polsce? [AKTUALIZACJA]

- W sumie w całym kraju mieliśmy już niemal pół tysiąca interwencji - mówi nam rzecznik Państwowi Straży Pożarnej Karol Kierzkowski. - W związku z burzami, które przechodzą nad Polską strażacy interweniowali już 440 razy. W woj. śląskim 60 zdarzeń, w woj. mazowieckim 79 interwencji. Są to najczęściej interwencje związane z podtopionymi ulicami czy pomieszczeniami - dodał.

Nawałnice przeszły m.in. przez Małopolsce - w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej. Ulice w mieście zostały zalane. Padał także kilkucentymetrowy grad.Kłopoty po południu były też np. w Opolu, czy Olsztynie. Efekty nawałnicy to m.in. zalane piwnice, parkingi i ulice, utrudnienia w ruchu drogowym i powalone drzewa.

Synoptycy IMGW wydali tymczasem ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami od północnego wschodu Polski, aż po Tatry oraz na Dolnym Śląsku.

Burze w Polsce 28.06.2022: Prognoza pogody

Synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk prognozuje, że w zachodniej połowie kraju będzie zachmurzenie duże oraz wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

- W czasie burz porywy wiatru mogą wynieść 70 km/h. Opady możliwe do 50 mm - przewiduje Tomczuk.

 Zaznaczyła, że najwięcej burz powinno wystąpić na Górnym Śląsku i w zachodniej części kraju, natomiast na wschodzie będzie słonecznie.

Czytaj także: Gdzie jest burza 28.06.2022? Rusza sezon burzowy w Polsce. Sprawdź, gdzie będą burze [RADAR BURZ ONLINE]

Burze w Polsce [WIDEO, ZDJĘCIA]

Burze odnotowano jednak także w centrum Polski, m.in. w woj. łódzkim.

- Dzisiejsze opady gradu w Rzeczycach w woj. łódzkim. Przechodziła tamtędy strefa silnych burz i opadów, która obecnie przemieszcza się powoli na wschód, północny-wschód - informuje IMGW.

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia