Organizatorzy VIII edycji Biegu SGH

i

Autor: Ewa Sas

Gdziekolwiek jesteś - pobiegnij dla Wojtka! Trwa VIII edycja Biegu SGH

2021-05-05 21:45

Trwa pandemia, ale studenci nie odpuszczają i nadal chcą pomagać. Ósma edycja Biegu SGH po raz drugi odbywa się w formie wirtualnej. Już nie po ulicach Mokotowa, ale w każdym miejscu świata uczestnicy mogą wziąć w niej udział i pomóc 6-letniemu Wojtusiowi.

Raport z anteny 05.05, godz.10

Wystarczy aplikacja

Ze względu na wciąż zmieniające się obostrzenia, organizatorzy biegu postanowili skorzystać z formy, którą przetestowali już w zeszłym roku - biegu wirtualnego. - Bieg odbywa się za pomocą specjalnej dedykowanej aplikacji Biegu SGH. I każdy na całym świecie może pobiec na dwa dystanse: 5 km lub 10 km, a w przypadku dzieci jest to kilometr. Wystarczy włączyć aplikację, przebiec dystans, który aplikacja automatycznie zapisze i zarejestruje na liście wyników - mówi Bruno Pawłowicz, koordynator VIII edycji biegu SGH. - Dla nas najważniejszy jest cel. Jeśli ktoś chce pomóc, to pomoże. Bez względu na to, czy jest to bieg wirtualny czy stacjonarny - dodaje Sabina Sienkiewicz, team lider biegu SGH.

Główny cel: pomoc. Dodatkowy bonus: puchar

W tym roku celem Biegu SGH jest pomoc 6-letniemu Wojtkowi. Chłopiec choruje na rzadką chorobę genetyczną – wrodzoną łamliwość kości. Zdiagnozowano u niego jeden z najcięższych typów choroby i jest drugim chłopcem w Polsce, którego udało się uratować z tak ciężką jej postacią. Jest ona nieuleczalna i można jedynie złagodzić jej skutki. Każdy ruch, a nawet mocniejsze kichnięcie może spowodować nowe złamanie. Czasami kości łamią się samoistnie np. podczas snu, a siła nacisku jego rąk i palców dłoni jest równa zeru. - Rodzice chłopca zbierają teraz pieniądze na specjalistyczny wózek dla chłopca, który umożliwi mu w miarę normalne funkcjonowanie - mówi Bruno Pawłowicz.

Każdy z uczestników, który wpłaci kwotę na pakiet startowy otrzyma pakiet z koszulką i medalem. Dodatkową motywacją mogą być puchary dla grup przynajmniej 5-osobowych. W każdej takiej drużynie powinna pojawić się co najmniej jedna kobieta. - Przygotowaliśmy puchar uczelni, aby zachęcić uczelnie akademickie do rywalizacji między sobą; puchar liceów a także puchar organizacji studenckich, aby zachęcić wszystkie organizacje zrzeszające studentów do startowania, do biegania i do aktywnej pomocy potrzebującemu Wojtkowi - dodaje koordynator biegu.

Zapisy na bieg trwają do 15 maja. Finał zaplanowano na 16 maja. Wezmą w nim udział władze uczelni. W czasie finału zespołom zostaną wręczone puchary, a rodzice 6-letniego Wojtusia otrzymają od organizatorów biegu czek. Całość będzie transmitowana na profilach społecznościowych biegu.

Informacje o VIII edycji Biegu SGH znajdziecie na TEJ STRONIE.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?