Z regionu

Giełda w Słomczynie stała się kultowym miejscem. Dziś można tam kupić wszystko

2024-07-01 14:17

W latach 90. giełda w Słomczynie przyciągała ogromne tłumy kupujących. Handlowano na niej przede wszystkim samochodami, choć na dawnych zdjęciach dostrzec można również sprzedawców oferujących między innymi... zwierzęta. Dziś na słynnym targowisku można już natomiast nabyć praktycznie wszystko.

Giełda w Słomczynie kiedyś i dziś

Giełda w Słomczynie (woj. mazowieckie) rozpoczęła działanie na początku lat 90., w klimacie raczkującego w Polsce kapitalizmu. Sprzedawano na niej przede wszystkim samochody, co zaobserwować można m.in. na materiale filmowym "Za stodołą w Słomczynie" z 1994 r. Drogą między polami, na których pasły się krowy, na giełdę zjeżdżały wówczas tysiące osób.

Tamten okres działania targowiska do dziś powraca zresztą w kulturze. Fragmenty wspomnianej kroniki usłyszeć można chociażby w jednej z piosenek duetu PRO8L3M.

Dziś na giełdzie w Słomczynie trudno już raczej o wystawione na sprzedaż samochody. Można tam jednak kupić wszystko inne - ubrania, rowery, antyki i bibeloty, meble, narzędzia czy sprzęty AGD. Nie prowadzi się tam natomiast jednak, co ucieszy wielu pamiętających dawne czasy, handlu żywymi zwierzętami.

Targowisko niezmiennie działa. Można je odwiedzać w każdą niedzielę od wczesnych godzin porannych.

Tu bedzie nocować 150 tramwajów! Wypasona noclegownia w Warszawie
Listen on Spreaker.