Drożyzna na jarmarku świątecznym w Warszawie

i

Autor: Radio ESKA Drożyzna na jarmarku świątecznym w Warszawie

Gigantyczne ceny na jarmarku świątecznym. "Taka cena za grzańca?!"

2022-11-28 13:14

Jarmark świąteczny w Warszawie już wystartował. Mieszkańcy są jednak zawiedzeni. "Nie było włączonej iluminacji, a ceny to jakiś kosmos!" - narzekają. Ile trzeba zapłacić za grzańca czy oscypki? Sprawdziliśmy ceny na jarmarku świątecznym w Warszawie.

Pierwszy z jarmarków świątecznych w Warszawie wystartował! Na straganach ubranych w kolorowe światełka możemy kupić m.in. świąteczne upominki, jak świeczki czy bombki, ale także zimowe potrawy, jak oscypek z żurawiną czy rozgrzewające grzane wino.

Jednak jak relacjonują warszawiacy, jarmarkowy debiut nie był zbyt udany.

- Otwarcie jarmarku, a oni nawet nie zapalili światełek. Nie ma klimatu w ogóle. Dodatkowo kubek grzańca kosztuje 20 zł, w tamtym roku to było 12 złotych. Naprawdę przesada. Za małego oscypka zapłaciłam 5 złotych - mówi pani Iza, która odwiedziła jarmark w weekend.

Jarmark świąteczny w Warszawie 2022: Jakie ceny?

Za 35 pieczonych kasztanów zapłacimy 60 zł. Grzane wino to koszt 20-25 zł, a gorąca czekolada ok. 15 zł. Za zdobionego pierniczka zapłacimy 8 zł. Oscypek z żurawiną został wyceniony na 5-10 zł, a za kiełbasę z grilla należy zapłacić 20 zł.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ
Eurowizja Junior 2022 - najwięksi faworyci 20. edycji konkursu