Gigantyczny parking przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.

2023-02-10 11:59

600 miejsc będzie na powstającym wielopoziomowym parkingu przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Parking ma być gotowy w lipcu. W związku z budową zaplanowana jest zmiana organizacji ruchu na parkingu przy Roentgena. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Wielopoziomowy parking przy Narodowym Instytucie Onkologii

Wielopoziomowy parking powstaje w ramach pierwszego etapu rozbudowy i modernizacji Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

"Instytut był projektowany na 24 tysiące wizyt rocznie. Obecnie przyjmujemy co roku około 90 tysięcy hospitalizowanych pacjentów. Każdego dnia Instytut odwiedza około dwóch tysięcy pacjentów. Razem z dojeżdżającymi tu także osobami towarzyszącymi i pracownikami, liczba samochodów rośnie" – tłumaczy Marcin Ozygała, Zastępca Dyrektora ds. Administracji i Inwestycji z Narodowego Instytutu Onkologii PIB w Warszawie.

Parking ma mieć 6 poziomów i być jedną zwartą bryłą w kształcie prostopadłościanu. Wysokość maksymalna budynku to 18,10 metra.

Garaż będzie nadziemny, bez podpiwniczenia. Ruch samochodów pomiędzy kondygnacjami będzie się odbywał za pomocą dwóch ramp żelbetowych, ogrzewanych. Piesi będą korzystać z dwóch klatek schodowych i dwóch wind.

"Elementy prefabrykowane mają nawet 18 metrów długości, więc transporty przyjeżdżają na budowę w nocy, a w ciągu następnego dnia są montowane. Dodatkowo, równolegle prowadzone są roboty monolityczne, co oznacza ciągłe transporty betonu i stali zbrojeniowej. Jednocześnie prowadzone są betonowania posadzek. W ciągu najbliższych tygodniu rozpoczniemy również prace instalacyjne, elewacyjne oraz wykończeniowe. Te wszystkie elementy trzeba tak zgrać, aby poszczególne prace nie blokowały się nawzajem" – podkreśla Marcin Hołdyński dyrektor projektów z Grupy NDI.

Dotąd odbyło się około 450 transportów z Gdańska oraz Mszczonowa. Generalny wykonawca do wbudowania ma 1460 sztuk prefabrykatów żelbetowych i 33 sztuki belek „delta beam”.

Najcięższe ściany ramp – ważą prawie 16 ton. Łączny ciężar wszystkich żelbetowych elementów to 11350 ton!

Zmiana organizacji ruchu na parkingu przy Roentgena

W związku z budową parkingu wielopoziomowego i prowadzonymi w tym zakresie robotami budowlanymi na okres ok 2 tygodni (10.02 – 26.02.2023)  zamknięciu ulegnie dojście piesze ze skrzyżowania ulic W. Pileckiego i W.K. Roentgena do budynków Narodowego Instytutu Onkologii. Na teren Instytutu będzie można wejść od strony głównego wejścia, tj. od ul. W.K. Roentgena.

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od godzin popołudniowych w piątek – 10.02.2023.

zmiana ruchu drogowego

i

Autor: fot. nio.gov.pl