Orkiestra Społeczna

i

Autor: Orkiestra Społeczna

Grają dla przyjemności i w słusznym celu. Oto Orkiestra Społeczna

2022-06-02 18:31

W Orkiestrze Społecznej grają osoby od 15. do 75. roku życia. Wśród nich - emerytowani nauczyciele, studenci, księgowi, mamy, wykładowcy czy pracownicy społeczni. Różni ich wiek, pochodzenie, nierzadko wykształcenie i język. Łączy jedno - miłość do muzyki, którą grają dla przyjemności i zawsze w słusznym celu. Ich kolejny koncert - już w piątek!

Grają w szpitalach i DPS-ach

Orkiestra Społeczna gra w różnych miejscach. - Głównie gramy dla osób, które nie mają na co dzień dostępu do muzyki - mówi Wojciech Hazanowicz, dyrygent i opiekun Orkiestry Społecznej. - To osoby z niepełnosprawnościami, osoby pozostające w domach opieki, a czasem takie osoby, które leżą na łóżkach szpitalnych i być może nigdy już z tych łóżek nie wstaną. Oni nie mają dostępu do takiej muzyki. Dlatego my wtedy przychodzimy - i gramy dla nich.

Orkiestra Społeczna to nie tylko grupa osób wywodząca się z bardzo różnych środowisk. Wielu z nich miało kiedyś do czynienia ze szkołami muzycznymi, ale w którymś momencie swojego życia porzucili plany zajmowania się tym zawodowo. Instrumenty zostały jednak w domach i zalegał na nich kurz. - My właśnie do takich osób docieramy i chcemy docierać, zapraszamy ich do współpracy - dodaje Wojciech Hazanowicz. - Nie trzeba być zawodowcem, by grać, muzyka ma być przyjemnością. Mamy wśród nas nawet osoby, które wróciły do grania na instrumencie po 30 latach przerwy.

Budowa dworca kolejowego Warszawa Zachodnia

Przyjdź na koncert z własnym instrumentem i zagraj z orkiestrą

Już w piątek Orkiestra Społeczna da swój kolejny koncert. To nie tylko okazja do zapoznania się z muzyką klasyczną (w planach m.in. Antonio Vivaldi), ale także do spróbowania własnych sił w muzyce.

- Jeśli znasz nuty, to pobierz z naszej strony Gralnik, tam są nuty na bardzo różne instrumenty, wybierz, który głos chcesz grać - możesz pierwszy albo czwarty, jak ci wygodnie - weź go, weź instrument i zagraj z nami - zachęca Wojciech Hazanowicz.

Gralnik można pobrać tutaj.

Koncert Orkiestry Społecznej odbędzie się w piątek, 3 czerwca, o godzinie 18:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Planety układu słonecznego. Prościzna? Większość pada przy ósmym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od słońca jest Mars?