Lesznowola: pijany kierowca ściął autem słup

i

Autor: https://www.facebook.com/profile.php?id=100068836615712 Lesznowola: pijany kierowca ściął autem słup

Groźny wypadek w Lesznowoli! Pijany kierowca ściął słup wysokiego napięcia

2022-08-29 13:33

Piaseczyńska policja donosi w mediach społecznościowych o wypadku, do którego w weekend doszło w Lesznowoli. Kierowca BMW dosłownie ściął słup linii wysokiego napięcia. Okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca rozbił samochód o słup

Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 sierpnia w Lesznowoli. Srebrne BMW zjechało z jezdni i uderzyło w betonowy słup linii wysokiego napięcia przed jedną z posesji. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 33-latka siedzącego za kierownicą auta. Okazało się, że siadł za kółko mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Surowe kary za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowca BMW musi się liczyć z konsekwencjami. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu bądź środków o podobnym działaniu grozi grzywna, ograniczenie wolności lub więzienie, zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat, kara pieniężna od 5000 do 60 000 zł i 10 punktów karnych.

Za spowodowanie wypadku po alkoholu przewiduje się więzienie do 4,5 roku, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 oraz kary pieniężne od 10 tys. do 60 tys. zł.

Przewoził pasażera hulajnogą elektryczną. Zapłaci 2800 złotych mandatu

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!