Gwiazdy i sportowcy na stadionie Legii zasiedli do wiosłowania. Zbierają pieniądze na szczytny cel

2022-11-24 14:25

Na stadionie Legii Warszawa ruszyła akcja #WszyscyDoWioseł. W tym roku uczestnicy wspólnie zbierają środki dla Fundacji Daj Herbatę, wspierającej osoby w kryzysie bezdomności.

#WszyscyDoWioseł dla osób w kryzysie bezdomności

24 listopada, w godzinach 9:00 - 19:00 na stadionie Legii Warszawa trwa wyjątkowa charytatywna akcja. - W wielkiej wioślarskiej i jednocześnie dobroczynnej sztafecie wystartuje 120 załóg, każda będzie się składać z czterech zawodników - opisują organizatorzy.

W akcji biorą udział m.in. dziennikarze, sportowcy oraz ludzie mediów. Każdy mógł jednak zgłosić się do wiosłowania, aby wspomóc szczytny cel. W tym roku jest to zbieranie środków na Fundację Daj Herbatę.

#WszyscyDoWioseł to projekt, który od pierwszej edycji procentuje dobrem. Wielką wartością tej formy pomagania jest połączenie sportu – bo to w końcu prawdziwe ściganie na ergometrach – z konkretną formą wsparcia, edukacją i uwrażliwianiem na ważne problemy społeczne - powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

Akcja otrzymała również wsparcie ze strony miasta. W regatach bierze bowiem udział wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

Chętni, którym nie udało się wziąć udziału w tegorocznym wydarzeniu, mogą również wspomóc Fundację poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka