Handel wraca na Bazar Różyckiego! Będą też pyzy i flaki gorące

i

Autor: STAN Handel wraca na Bazar Różyckiego! Będą też pyzy i flaki gorące

Handel wraca na Bazar Różyckiego! Będą też pyzy i flaki gorące [GODZINY OTWARCIA]

2021-01-15 17:35

Wraca Bazar Różyckiego jak za dawnych lat! Modernizacja targowiska jest już na ostatnim etapie i wkrótce będziemy mogli kupić tam nie tylko ubrania, ale taż jajka, świeży chleb czy swojską kiełbasę. Co już wkrótce będzie się działo na "Różycu"? W jakich godzinach będzie otwarte targowisko?

Nowe i stare pawilony Bazaru Różyckiego

Bazar Różyckiego: Wraca handel spożywczy

Handel wraca na "Różyca" - i to jak za dawnych lat. Będzie można kupić mleko, jajka, swojską kiełbasę, a nawet zjeść ciepłe pyzy czy flaczki. Modernizacja bazaru trwała wiele miesięcy i wzorowano się na dawnym targowisku. - Projekt oparł się o drewniane budy w kolorze zielonym. mają nowy rys, spełniają nowe normy BHP itd. Okazuje się, że handel indywidualny wcale nie chce się zamykać w ekskluzywnych butikach. Chce się wystawiać - czy to mróz czy to słota, czy to gorąco - tłumaczy twórca OFF Brzeska, Tomasz Purchała.

Czytaj także: Wielki powrót Bazaru Różyckiego. Będą pyzy, flaki i berbelucha [WIZUALIZACJA, WIDEO]

Imprezy na OFF Brzeska

Oprócz handlu na Bazarze Różyckiego będą odbywać się także koncerty i wydarzenia kulturalne. - W każdy weekend, zgodnie tak naprawdę z historią bazaru, bo było to miejsce twórcze, nie tylko kupowało się tu produkty, ale wiodło się życie - grało w trzy karty, słuchało muzyki, bo przecież kapela też tu grała. Wracamy do tradycji i będzie dużo wydarzeń kulturalnych, muzycznych, społecznych - podkreśla twórca projektu.

Na bazar "po staremu" czekają też handlarze z Różyca, którzy wspominają dawne czasy z dużym sentymentem. - Kiedyś przez bazar to żeby przejść, trzeba było stracić godzinę, a teraz można biegi na setkę trenować - usłyszała nasza reporterka. -Jeden za drugim szedł, tyle straganów było - wspomina mieszkanka Pragi.

Kiedy rusza handel na Bazarze Różyckiego?

Pierwsze wydarzenie na bazarze Różyckiego odbędzie się w sobotę 23 stycznia. - Na samo wydarzenie przygotowujemy ofertę gastronomiczną serwowaną z food trucków, a pośród nich znajduje się nasz najważniejszy gość - czyli sprzedawca historycznych pyz Pani Hani i jej synów, którzy od ponad 50 lat sprzedają swoje wyroby na Bazarze Różyckiego - informują organizatorzy wydarzenia.

Regularny handel ruszy już 1 lutego. Targowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku do godzin popołudniowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gwara warszawska. Sprawdź, czy znasz te słowa!

Pytanie 1 z 10
FERNEFIKSY to...