HIENA i ZNICZ 2021. Straż Miejska zadba o bezpieczeństwo w rejonie cmentarzy

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

HIENA i ZNICZ 2021. Straż Miejska zadba o bezpieczeństwo w rejonie cmentarzy

2021-10-27 14:57

Ponad 600 funkcjonariuszy zadba o bezpieczeństwo osób odwiedzających warszawskie cmentarze w najbliższych dniach! W ostatni weekend października mundurowi będą obecni w rejonie warszawskich nekropolii. W weekend Wszystkich Świętych rozpoczynają się działania „Hiena" i „Znicz". Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule!

Jak co roku okres Wszystkich Świętych to czas wzmożonej aktywności złodziei – tzw. „cmentarnych hien”. Z grobów znikają m.in. znicze i wiązanki. W okresie tym dochodzi również niekiedy do dewastacji nagrobków. - czytamy na stronie Warszawskiej Straży Miejskiej. Akcja ,,Hiena" rozpoczęła się 20 października i potrwa do 3 listopada. Priorytetem mundurowych jest oczywiście bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze. W ramach akcji strażnicy będą również zwracać szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze i zagubione. Obecność strażników nie tylko ma wpływać na zwiększenie poczucia bezpieczeństwaosób, które zdecydują się 1 listopada odwiedzić nagrobki swoich bliskich.

Jak informuje SM: Działania „Hiena” będą prowadzone przez Straż Miejską w godzinach wieczorno-nocnych, w rejonach warszawskich nekropolii. Weźmie w nich udział 232 strażników.

Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób

Akcja ZNICZ 2021 - o co chodzi?

Działania związane z akcją Znicz prowadzić będzie 390 strażników miejskich od 30 października do 1 listopada. Działania te prowadzone są równolegle z akcją ,,Hiena", a funkcjonariusze szczególną uwagę skupią na zapewnieniu właściwego ładu i porządku publicznego, udrożnieniu ruchu pieszego i kołowego. Jak czytamy dalej na stronie Straży Miejskiej:

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze służby miejskie czasowo zmieniają zasady dojazdu i organizację ruchu w okolicach nekropolii. Wiele ulic będzie całkowicie wyłączonych z ruchu i parkowania, dlatego strażnicy przypominają, aby w okresie Święta Zmarłych nie jeździć „na pamięć”. Główne zamknięcie ulic odbędzie się 1 listopada. Aktualne informacje o zmianach w ruchu można śledzić na stronie: www.infoulice.um.warszawa.pl.

Ponadto, w ramach działań akcji Znicz, strażnicy będą sprawdzać legalność handlu prowadzonego w rejonie cmentarzy. Mundurowi zweryfikują między innymi, czy stoiska są rozstawiane zgodnie z wydanymi decyzjami i przede wszystkim – czy nie utrudniają ruchu pieszego i kołowego.

Dzieciństwo w PRL. Jeszcze trudniejszy niż poprzedni!

Pytanie 1 z 10
.Które dokończenie jest prawdziwe: Pan Maluśkiewicz był tyci...