w warszawie

Najstarsza linia autobusowa w Warszawie. Jedna z nich jest na trasie od 75 lat

2024-07-10 14:19

Według najnowszych danych warszawianki i warszawiacy najczęściej przemieszczają się po stolicy autobusami. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w Warszawie niektóre linie osiągnęły stateczny wiek. Przedstawiamy ranking najstarszych linii autobusów, które kursują od kilkudziesięciu lat. Zobaczcie naszą galerię.

Pierwsze linie autobusowe pojawiły się w Warszawie w 1920 roku, jako dodatek do kursujących tramwajów. Według danych Urzędu Warszawy, w 2023 roku odnotowano, że w stolicy kursuje 299 linii autobusowych, w tym 41 nocnych i 39 strefowych (łączących 1. i 2. strefę biletową WTP).

Najstarsze linie autobusowe w Warszawie. Tymi trasami przemieszczały się pokolenia warszawianek i warszawiaków

Przygotowaliśmy zestawienie najstarszych linii, które kursują po Warszawie. Niektóre autobusy zajmują to samo miejsce, gdyż zostały uruchomione tego samego dnia. Ranking najstarszych linii autobusowych obejmuje te, które mają najdłuższy staż nieprzerwanego kursowania po Warszawie. Najstarsze linie wielokrotnie zmieniły swoją trasę i ich obecne kursy nie są równoznaczne z pierwszymi liniami autobusowymi, jakie jeździły po Warszawie. Zobaczcie galerię poniżej.

Brodka zaśpiewa o Warszawie w 80. rocznicę Powstania Warszawskiego