Hubertus - kiedy jest świętego Huberta? Jak obchodzimy święto myśliwych i jeźdźców?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Hubertus - kiedy jest świętego Huberta?

Hubertus - kiedy jest świętego Huberta? Jak obchodzimy święto myśliwych i jeźdźców?

2020-11-03 7:10

Jedno z najważniejszych i najhuczniejszych świąt, dla tych, którzy z przyrodą są blisko każdego dnia, przypada na początku listopada! Hubertus - kiedy jest świętego Huberta? Jak obchodzimy święto myśliwych, leśników i jeźdźców? Jak wyglądają jego obchody? W 2020 będziemy świętować jedynie w sposób bezpieczny. Więcej przeczytacie na ESKA.pl Warszawa

Hubertus - kiedy jest świętego Huberta? Jak obchodzimy święto myśliwych? W kościele katolickim wspomnienie świętego Huberta, patrona myśliwych przypada 3 listopada. W związku z tym w weekendy poprzedzające, jak i w listopadzie jeźdźcy, myśliwi i leśnicy mieli zwyczaj hucznego świętowania. Tego dnia odbywały się w całym kraju symboliczne gonitwy za lisem, pokazy i ogniska. W 2020 roku uniemożliwiła jednak zabawę epidemia koronawirusa. O czym jednak trzeba pamiętać? Nie zapomnijcie złożyć imieninowych życzeń znanym wam Hubertom!

Sonda
Czy imprezy sportowe powinny zostać odwołane przez koronawirusa?

Hubertus - uroczystości. Jak wyglądają?

Elementem świętowania są również odznaczenia, które tego dnia otrzymują najlepsi myśliwi. To między innymi tytuły 'króla strzelców' czy 'króla pudlarzy', oraz medale Polskiego Związku Łowieckiego.

Cichy protest w Łodzi