Iga Świątek

Autor: PAP/Marcin Cholewiński

Iga Świątek w półfinale w Cincinnati! Emocji w ćwierćfinale zdecydowanie nie brakowało

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Cincinnati. Polska zawodniczka pokonała 17-letnią Mirrę Andriejewą, choć nie przyszło jej to łatwo. Pierwsza rakieta świata musiała bowiem gonić wynik po przegranym pierwszym secie. Ostatecznie udało jej się wyjść z tego wyrównanego starcia zwycięsko.

Iga Świątek awansowała do półfinału WTA Cincinnati 2024

Ćwierćfinałowy mecz z Mirrą Andriejewą w Cincinnati zdecydowanie nie rozpoczął się dla Igi Świątek korzystnie. Polska tenisistka przegrała bowiem pierwszego seta 4:6. Po zakończonej partii - jak często się to zdarza - zeszła z kortu na krótką przerwę.

W drugim secie Świątek poradziła już sobie zdecydowanie lepiej - wygrała bowiem 6:3. Do trzeciej, decydującej partii zawodniczki przystąpiły po przerwie spowodowanej panującymi w Cincinnati upałami.

Czas spędzony poza kortem na szczęście nie wybił pierwszej rakiety świata z rytmu. Choć Andriejewa nie odpuszczała do ostatniej piłki, popełniała coraz więcej błędów, a Polce udało się wygrać 7:5. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się więc wynikiem 2:1 dla Świątek.

Przypomnijmy, że w drodze do ćwierćfinału w Cincinnati Iga Świątek pokonała wcześniej Warwarę Graczową (2:1) oraz Martę Kostiuk (2:0). Mirra Andriejewa okazała się natomiast lepsza od Emmy Navarro (2:0), Karolíny Plíškovej (2:0) i Jasmine Paolini (2:1).

W kolejnej rundzie turnieju polska zawodniczka zmierzy się z Aryną Sabalenką. Spotkanie będzie więc prawdziwym hitem dla kibiców z całego świata. Przed meczem ze Świątek białoruska tenisistka wygrała w czasie turnieju z Elisabettą Cocciaretto (2:0), Eliną Switoliną (2:0) oraz Ludmiłą Samsonową (2:0).

Półfinały powinny zostać rozegrane w niedzielę, 18 sierpnia, a finał - dzień później, w poniedziałek, 19 sierpnia.