Ile zarabia Jurek Owsiak?

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS /

pieniądze

Ile zarabia Jurek Owsiak? Szef WOŚP nie kryje się z tą informacją

2024-01-27 12:05

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku elektryzuje Polaków i cieszy się niesłabnącą popularnością. WOŚP zbiera rekordowe sumy pieniędzy na cele charytatywne, w tym leczenie dzieci czy osób starszych. Wiele osób zastanawia się, ile zarabia Jurek Owsiak? Szef i twórca WOŚP od lat nie ukrywa tej informacji.

Poza wszystkimi wydarzeniami, które towarzyszą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, takimi jak koncerty, aukcje charytatywne i lokalne światełka do nieba, jeszcze jeden temat bardzo interesuje Polaków. Są nim dochody założyciela fundacji WOŚP. Ile zarabia Jurek Owsiak?

Ile zarabia Jurek Owsiak? Pensja szefa WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to co roku niesamowity sukces. Podczas wszystkich 31 finałów, które odbyły się do tej pory, wolontariusze zebrali łącznie ok. 2 mld złotych. Pieniądze te są przekazywane na rzecz potrzebujących. Często jednak tak zawrotne kwoty zasiewają wątpliwości w głowach społeczeństwa i są źródłem pytań o to, jak kształtują się zarobki samego prezesa fundacji.

Jurek Owsiak nigdy nie krył informacji na temat swoich dochodów. Lider orkiestry podkreśla, że nie pobiera żadnych pieniędzy z tytułu pełnienia funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP. Kilka lat temu odniósł się on na swoim Facebooku do rozmaitych zarzutów, które stawiały mu osoby nieprzychylne Orkiestrze.

- Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie "na rękę" wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł - pisał prezes fundacji WOŚP we wpisie pochodzącym z 2019 roku.

Opisana przez Jurka Owsiaka firma Złoty Melon zajmuje się m.in. sprzedażą gadżetów z logo WOŚP, organizacją Pol’and’Rock Festival, czy szkoleniami dla firm.

Finał WOŚP, ile zebrano pieniędzy

- Ostateczną sumę zebranych w każdym Finale środków, potwierdzoną wyciągiem bankowym, podajemy do publicznej wiadomości tradycyjnie 8 marca. W tym samym terminie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji składamy sprawozdanie dotyczące ilości środków zebranych w ogólnopolskiej zbiórce publicznej oraz poniesionych na jej zorganizowanie kosztów - informują organizatorzy.

Komunikat ten, umieszczony na oficjalnej stronie WOŚP informuje jasno, że pieniądze pochodzące z finału WOŚP zgodnie z prawem w całości muszą być przeznaczone na cele zbiórki.

WOŚP 2024, Warszawa. Scena już powstaje na Błoniach Narodowego - zdjęcia:

Światełko do Nieba" na 31. Finał WOŚP w Bydgoszczy