Ilu jest pacjentów w szpitalu na Stadionie Narodowym? Mamy dokładne dane!

2020-12-01 11:55

Szpitale tymczasowe tworzy się w specyficznych warunkach sytuacji ekstremalnej. Powstają one na terenie całego naszego kraju, jak i sąsiadów z zagranicy. Ponieważ w ostatnich dniach liczba osób zarażonych spada, Polacy zastanawiają się, jak działają. Ilu jest pacjentów w szpitalu na Stadionie Narodowym? Mamy dokładne dane!

30.11 o 23:59 w Szpitalu Narodowym przebywało 63 pacjentów na 84 gotowe łóżka. W ciągu dwóch dni szpitale 13 razy kontaktowały się ze Szpitalem Narodowym w celu skierowania pacjentów na leczenie do szpitala tymczasowego, z czego 10 pacjentów zostało zakwalifikowanych. Łącznie od początku działalności liczba hospitalizowanych (przyjętych do leczenia) wynosi 147 osób. - informuje Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Kryteria przyjęć wynikają z zarządzania bezpieczeństwem pacjentów.

Wigilia dla 5 osób? Otwarte galerie? Szpitale tymczasowe? Co myślą Polacy? - Tydzień w dzień

Co ważne, Szpital Narodowy nie ma oddzielnego zarządu, a lekarze, którzy pochodzą z Warszawy, dyżurują w Szpitalu Narodowym w ramach dodatkowych godzin, poza normalnym czasem pracy. Należy również pamiętać, że zadaniem szpitali tymczasowych jest przyjmowanie chorych, gdy wyczerpią się możliwości szpitali tradycyjnych. Więcej o Szpitalu Narodowym można dowiedzieć się ze specjalnie mu poświęconej strony internetowej.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?