Warszawa

i

Autor: KRYSTIAN OLSZEWSKI / SUPER EXPRESS Warszawa

statystyki

Ilu mieszkańców ma Warszawa? Nowe dane. W tej dzielnicy odnotowano największy przyrost ludności

2024-07-14 12:23

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z czerwca 2023 r. w Warszawie mieszka ponad 1,8 mln osób. To 33 proc. wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Codziennie w stolicy przebywa ponad 2 mln ludzi, w tym turystów. Z raportu o stanie miasta dowiadujemy się także, która dzielnica jest największa pod względem liczby zameldowanych, a także która odnotowała największy wzrost liczby mieszkańców.

Spis treści

  1. Liczba mieszkańców Warszawy
  2. Ile osób przebywa każdego dnia w Warszawie?
  3. W której dzielnicy jest najwięcej zamedlowanych mieszkańców?
  4. Największy przyrost mieszkańców. Te dzielnice są najpopularniejsze
  5. Ile dzieci urodziło się w Warszawie w 2023 roku?

Raport o stanie miasta publikowany jest po raz szósty. Jego przygotowanie wynika z obowiązku ustawowego samorządu. Przedstawia on najważniejsze dziedziny funkcjonowania miasta, tj. miasto i mieszkańcy, edukacja, zdrowie, polityka mieszkaniowa, bezpieczeństwo itp.

Liczba mieszkańców Warszawy

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z czerwca 2023 r. w Warszawie mieszka 1 mln 862 tys. osób. Według danych meldunkowych miasta – 1 mln 679 tys. osób.

Ile osób przebywa każdego dnia w Warszawie?

Średnio w ciągu doby w Warszawie przebywają 2 mln 243 tys. osób, nie wliczając w to osób przejeżdżających przez miasto. W tej liczbie 1,8 mln to mieszkańcy, 378 tys. to regularni goście (np. mieszkańcy obszaru metropolitalnego), a 78 tys. to turyści.

W której dzielnicy jest najwięcej zamedlowanych mieszkańców?

Najwięcej osób zameldowanych jest na Mokotowie (12 proc. ludności miasta) i Pradze-Południe (10 proc.), a najmniej w Wesołej i w Rembertowie (po 1 proc.).

Największy przyrost mieszkańców. Te dzielnice są najpopularniejsze

Największy przyrost mieszkańców zanotowano na Białołęce (1263), w Ursusie (622), Wawrze (441), Wilanowie (331) i Włochach (330). Z kolei najwięcej mieszkańców wyprowadziło się ze Śródmieścia (725), Bielan (534), Mokotowa (452) i Ochoty (406).

Ile dzieci urodziło się w Warszawie w 2023 roku?

W 2023 r. urodziło się ponad 29 tys. nowych warszawiaków, zmarło ponad 19 tys., co pokazuje, że w Warszawie jest przyrost demograficzny. Statystycznie prawie 60 proc. mieszkańców jest w wieku produkcyjnym. W stolicy na 117 kobiet przypada 100 mężczyzn.

Ruszyła budowa wiaduktu nad torami przy ul. Chełmżyńskiej w Warszawie, zdjęcia: 

Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, tu czas się zatrzymał

Quiz motoryzacyjny. Rozpoznaj markę samochodu po krótkim opisie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: 4 koła w logo to:
Listen on Spreaker.