upał IMGW

i

Autor: Unsplash; IMGW (screen)

Prognoza pogody

IMGW prognozuje poważne zagrożenia w Warszawie. Chodzi nie tylko o burze

2024-06-25 21:20

Wysokie temperatury od dłuższego czasu dają się we znaki mieszkańcom Warszawy. Choć w minionych tygodniach ostrzeżenia IMGW dla stolicy dotyczyły przede wszystkim burz, tym razem zagrożenie mogą stanowić również nieznośne upały. Kiedy trzeba szczególnie na siebie uważać?

Upały i burze w Warszawie - IMGW prognozuje zagrożenia

Jak wynika z interaktywnej mapy IMGW, Warszawę objęła prognoza zagrożeń upałami 2. stopnia. Jeśli zostanie utrzymana, ostrzeżenie może zacząć obowiązywać o godz. 7:30 w czwartek, 27 czerwca i utrzymać się aż do godz. 7:30 w sobotę, 29 czerwca.

Poza tym na piątek, 28 czerwca zapowiadane jest zagrożenie 1. stopnia burzami. Ewentualny alert miałby obowiązywać do godz. 7:30 następnego dnia.

Rzeczywiście, jak wynika z prognozy AccuWeather, czwartek i piątek okażą się w Warszawie wyjątkowo gorące. 27 czerwca termometry wskażą nawet 31°C, a 28 czerwca - 32°C (przy odczuwalnej 34°C).

Zapowiedzi te mogą jeszcze oczywiście ulec zmianie - warto na bieżąco sprawdzać prognozy i ostrzeżenia IMGW. Jednocześnie, przy planowaniu kolejnych dni, należy prewencyjnie wziąć pod uwagę zagrożenia zapowiadane przez synoptyków i być ostrożnym. W przypadku wysokich upałów trzeba pamiętać o wodzie, nakryciu głowy, lekkich ubraniach i unikaniu długiego przebywania w pełnym słońcu.

Państwa i stolice Europy. Czy potrafisz je dopasować? Quiz

Pytanie 1 z 20
Które miasto jest stolicą Niemiec?
Oni wygrali test wiedzy o Warszawie. "Nie można wiedzieć wszystkiego o stolicy"