Pieniądze

i

Autor: Pixabay/ jarmoluk Pieniądze

pieniądze

Jak zostać milionerem? Należy odkładać co tydzień taką sumę pieniędzy

2024-06-04 10:00

Niemal każdy marzy o tym, by zostać milionerem. Jeśli nie odziedziczyliście fortuny po rodzinie albo nie zarabiacie dziesiątek tysięcy złotych miesięcznie - nic straconego. Według wyliczeń amerykańskich finansistów wystarczy co tydzień odkładać konkretną sumę pieniędzy. Drugim warunkiem jest wiek, pieniądze należy zacząć oszczędzać w młodości.

Milion w dowolnej walucie to symbol bogactwa. Osoba z takim oszczędnościami wchodzi do elitarnego grona milionerów. Jak zostać milionerem? Najłatwiej poprzez odziedziczenie majątku albo wygraną w loterii. Milionerem można stać się także dzięki dobrze płatnej pracy, oszczędnościom i inwestycjom. Amerykańscy eksperci właśnie wyliczyli, ile pieniędzy trzeba odkładać co tydzień, by w pewnym momencie życia zobaczyć na koncie sześć zer. Ich metody opisał Bloomberg.

Odkładaj tyle pieniędzy, a zostaniesz milionerem

Finansiści radzą, by odkładać co tydzień 100 dolarów, czyli ok. 400 zł. Dodatkowo pieniądze te trzeba inwestować, tak by przynosiły 7 proc. zysku rocznie. Co ważne, pieniądze należy zacząć oszczędzać przed ukończeniem 25. roku życia. Według wyliczeń Milken Institute, który przywołuje money.pl, po 40 latach pracy na koncie powinno znaleźć się 1,1 mln dolarów.

25. rok życia to najlepszy moment na rozpoczęcie oszczędzania i inwestycji także według firmy Fidelity, która radzi, by inwestować 15 proc. dochodów (połowę w akcje). W tym przypadku milionerem można - przynajmniej teoretycznie - zostać w wieku 67 lat.

Kto mieszka na Złotej 44 w Warszawie? Zobacz galerię poniżej:

Pieniądze to nie wszystko Maciej Wilk