Jedna osoba zginęła, jedna została ranna w wypadku na dk 10. UTRUDNIENIA dla kierowców [MAZOWIECKIE]

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jedna osoba zginęła, jedna została ranna w wypadku na dk 10. UTRUDNIENIA dla kierowców [MAZOWIECKIE]

2021-05-14 8:16

W miejscowości Dobrosielice niedaleko Drobina na drodze krajowej nr 10 zderzyły się w piątek rano dwie ciężarówki. Na miejscu zginął jeden z kierowców, a drugiego z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Trasa w miejscu wypadku będzie zablokowana przez kilka godzin. Wyznaczono objazdy.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska, ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło, gdy w samochodzie ciężarowym renault pękła opona, w wyniku czego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z innym samochodem ciężarowym - scania.

"Na skutek odniesionych obrażeń na miejscu zmarł 45-letni kierowca scanii. Kierowca renault z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala" - przekazała rzeczniczka płockiej policji. Podkreśliła, iż droga krajowa nr 10 Toruń - Warszawa w miejscu, gdzie doszło do wypadku, będzie zablokowana przez kilka godzin. Jak podała, dla podróżujących tą trasą wprowadzono objazdy przez miejscowość Dobrosielice.

"Na miejscu, oprócz pracy ekipy policyjnej i prokuratora w ustalaniu szczegółowych okoliczności zdarzenia, konieczne będzie usunięcie samochodów ciężarowych, które uczestniczyły w wypadku" - zaznaczyła Lewandowska.

Wyrok w sprawie śmierci Roberta Brylewskiego