Kamery termowizyjne w kinie Elektronik. Zobacz jak wygląda kontrola temperatury [ZDJĘCIA]

2020-11-03 18:26

W kinie Elektronik zainstalowano kamery termowizyjne. Mają pomóc w wykrywaniu osób z temperaturą i jednocześnie zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem w kinie. Jak działają kamery termowizyjne w kinie Elektronik?

Restauratorzy przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. "Czarna polewka dla rządu"

Kamery termowizyjne w kinie Elektronik

- Drodzy, dbamy o Wasze bezpieczeństwo w naszym kinie, dlatego uprzejmie informujemy, że w budynku kina zostały zainstalowane kamery termowizyjne. Gorączka jest często pierwszym objawem, który pojawia się u osoby zakażonej koronawirusem. Szybki pomiar temperatury może ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, przez sprawne wykrycie osób potencjalnie zakażonych. Pamiętajcie, by dbać o siebie, nosić maseczki, często dezynfekować ręce i zachowywać dystans - informuje kino Elektronik.

Czytaj także: Polskie wojsko buduje aparat do rozpoznawania chorych na COVID-19. Gdzie będą kontrole?

QUIZ. Wiedźmin, Hans Kloss, porucznik Borewicz - bohaterowie polskiej popkultury

Pytanie 1 z 15
Jaki przydomek nosił wiedźmin Geralt z Rivii, główny bohater powieści A. Sapkowskiego?

Kamery termowizyjne w kinie Elektronik. Czy to legalne?

Internauci nie zareagowali na wiadomość o zamontowaniu kamery termowizyjnej z entuzjazmem. Pojawiły się zapytania, czy taka kamera jest legalna.

- Nie zbieramy danych wrażliwych - odpowiada kino. - Jestem zdziwiona, że naprawdę zdecydowaliście się na takie rozwiązanie. Ekran w mojej opinii powinien być dostępny tylko dla Waszych pracowników. Ale no powodzenia, może innym klientom nie będzie to przeszkadzało - pisze internautka. - Też uważam, że to stygmatyzujące. Lepiej byście zrobili inwestując w urzadzenie do ozonowania - czytamy w komentarzach.

Czytaj także: Problemy w Warszawie. Nie ma respiratorów przy łóżkach covidowych

Jak działa kamera termowizyjna?

- Kamera termowizyjna działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Każde ciało, którego temperatura jest wyższa od zera bezwzględnego, staje się źródłem promieniowania podczerwonego. Intensywność podczerwieni zależy od temperatury i cech powierzchni danego ciała. Taki rodzaj promieniowania jest wytwarzany przez praktycznie wszystkie istoty żywe, w tym człowieka - tłumaczy serwis atline.pl.

Zobacz jak wygląda kamera termowizyjna w kinie Elektronik: