Hulajnogi elektryczne: Duże zmiany w przepisach od 20.05. Co się zmieniło?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Hulajnogi elektryczne: Duże zmiany w przepisach od 20.05. Co się zmieniło?

HULAJNOGI ELEKTRYCZNE - w Warszawie kilkadziesiąt interwencji. Miasto kontroluje parkowanie jednośladów

2021-05-21 17:45

Trwają kontrole poprawnego parkowania elektrycznych hulajnóg w Warszawie. Przeprowadzają je strażnicy miejscy i stołeczny zarząd dróg. Od czwartku 20.05 w kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące tych jednośladów. Poza określaniem zasad ruchu pozwoliły one miastu na ustalenie zasad parkowania e-hulajnóg - można zostawiać je przede wszystkim przy stojakach rowerowych.

Raport z anteny 21.05, godz.10

W Warszawie trwają kontrole poprawnego parkowania elektrycznych hulajnóg

Od czwartku 20.05 w kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące tych urządzeń. Poza określaniem zasad ruchu pozwoliły one miastu na ustalenie zasad parkowania e-hulajnóg. Urządzenia można zostawiać przy stojakach rowerowych albo po zewnętrznej stronie chodnika. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich na prośbę strażników miejskich usuwają hulajnogi utrudniające ruch pieszych.

- Takich przypadków nie było dużo, pewnie kilkadziesiąt, ale ta liczba jest bliższa 20 niż stu. Konkretnie będziemy to podsumowywać po weekendzie, ale póki co, moje wrażenie jest bardzo pozytywne  - mówi rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Czytaj także: Palma z Alej Jerozolimskich zniknie? Miasto ujawnia plany wobec dzieła Joanny Rajkowskiej

Jak dodaje, urządzeń na ulicach jest zauważalnie mniej.

- Pewnie operatorzy część schowali do magazynów. Te które są rozstawiane rano, są rozstawiane w sposób przepisowy. Nieco gorzej bywa z ich oddawaniem, ale tłok na chodnikach jest zauważalnie mniejszy - mówi.

Warto dodać, że miasto wprowadziło zakaz parkowania e-hulajnóg na Starym Mieście.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!