Kobiece oblicze Kolei Mazowieckich. Kobiety stanowią 1/3 ogółu pracowników!

i

Autor: „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Kobiece oblicze Kolei Mazowieckich. Kobiety stanowią 1/3 ogółu pracowników!

2021-03-08 13:49

Nieczęsto mówi się o pracy kobiet na kolei. Wbrew krążącym opiniom, kolej nie jest już jednak typowo męskim środowiskiem pracy. W Kolejach Mazowieckich pracuje 922 pań co stanowi 1/3 ogółu wszystkich pracowników!

Dzień Kobiet to idealny czas na to, by dostrzec kobiety pracujące w różnych zawodach i miejscach, także tych postrzeganych stereotypowo jako "męskie". Kobiety zasiadają bowiem za sterami Boeingów, podbijają kosmos, a także... pracują na kolei!Pełnią służbę, pracują jako kierowniczki pociągu, dyspozytorki, dyżurne ruchu, zwrotnicze, kasjerki, informatorki. Zarządzają bezpieczeństwem, czuwają nad prawidłowym kursowaniem pociągów, wyprawiają pociągi w trasy. Pracują w zespołach naprawczych i szkoleniowych, wykonują prace biurowe. Obecnie w Kolejach Mazowieckich pracują 922 panie - to o ponad 100 kobiet więcej niż zaledwie 10 lat temu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Manifa w Trójmieście
Sonda
Wielkanoc 2021. Czy rząd powinien wprowadzić na ten czas lockdown?