kultura

Koniec Multikina na Ursynowie. Jest data zamknięcia. Kiedy ostatni pokaz?

2024-07-14 20:10

Warszawiacy mają ostatnią szansę, by cieszyć się najnowszymi hitami filmowymi oraz wyjątkowymi projektami specjalnymi w Multikinie Ursynów. Multipleks zakończy działalność 18 sierpnia tego roku, ale nie odchodzi bez echa – w ostatni weekend swojej działalności obiecuje niezapomniane atrakcje dla kinomanów.

Multikino Ursynów. Kiedy zamknięcie? Jest data

Od otwarcia w 1999 roku, Multikino Ursynów zyskało status nie tylko kina, ale także istotnego punktu na kulturalnej i rozrywkowej mapie Warszawy, a w szczególności dzielnicy Ursynów. Znajdujący się tuż przy stacji metra Imielin multipleks przyciągał tłumy kinomanów. Obiekt ze swoimi 12 salami kinowymi może pomieścić łącznie ponad 2 740 widzów. Komfort zapewnia największa sala z 504 fotelami oraz strefy foteli VIP w każdej sali.

Atrakcje na koniec działalności kina na Ursynowie

Decyzja o zamknięciu kina była trudna, podkreślono w komunikacie prasowym. Jednak transakcja sprzedaży prawa użytkowania wieczystego do działki, na której funkcjonuje Multikino Ursynów umożliwiła częściową spłatę zadłużenia, które narosło w okresie pandemii COVID-19. Był to czas szczególnie ciężki dla branży kinowej – kina były zamknięte przez okres 40 tygodni, a wsparcie finansowe PFR i PISF omijało największe podmioty takie jak Multikino SA, niebędące w sektorze MSP. Wiemy, że wielu widzów, a szczególnie mieszkańców Ursynowa jest z nami od lat i chcielibyśmy pożegnać się z nimi w sposób, na jaki zasługuje tak wyjątkowa i wierna widownia. Od 15 do 18 sierpnia zapraszamy Warszawiaków na specjalny, pełen atrakcji długi kinowy weekend. Szczegóły wydarzeń zostaną ogłoszone wkrótce – powiedział Paweł Świst, prezes zarządu Multikino S.A.

To nie jest sterta gruzu, to lapidarium. Nietypowa instalacja na Ursynowie

Kto grał w „Znachorze”? Dopasuj nazwiska aktorów do ról w kultowym filmie z 1982 r.

Pytanie 1 z 11
Profesora Rafała Wilczura i Antoniego Kosibę zagrał:
Listen on Spreaker.