Stacja paliw

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Kolejne podwyżki na stacjach paliw, szczególnie zdrożeje diesel

Koniec promocji na paliwo. Od września na stacjach będzie dużo drożej

Tylko do środy kierowcy mogą skorzystać z wakacyjnych promocji na stacjach paliw, dzięki którym można zaoszczędzić 30 groszy na litrze benzyny czy oleju napędowego. Warto zatankować przed 1 września, bo analitycy nie mają dobrych wiadomości: czekają nas kolejne podwyżki. Czy ceny paliw znów zaczną rosnąć?

Ceny paliw 2022: koniec promocji na paliwo

Lotos, BP, Shell - na tych stacjach w środę 31 sierpnia o północy zakończą się wakacyjne promocje na paliwo, dzięki którym można zaoszczędzić 30 groszy na litrze paliwa. Wystarczy być posiadaczem jednej z kart lojalnościowych.

Promocji nie kończy natomiast sieć Moya. Aby jednak skorzystać z 30-groszowego rabatu, trzeba zrobić dodatkowe zakupy w sklepie przy stacji.

Warto zatankować przed 1 września, bo analitycy nie mają dobrych wiadomości: czekają nas kolejne podwyżki.

Olej napędowy drożeje

- Niestety mam złe wieści, szczególnie dla właścicieli samochodów z silnikami diesla. Zwyżka jest jednoznaczna, prognozujemy na ten tydzień przedziały cenowe 7,44 - 7,61 zł. Jeśli chodzi o benzynę, to nie są to duże różnice w porównaniu do obecnych cen: 6,55 – 6,66 zł. Podobnie autogaz, 3,15 – 3,20 zł – takie ceny będą na większości stacji - prognozuje w rozmowie z eska.pl dr Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

- We wrześniu nie spodziewam się radykalnego skoku, jeśli chodzi o benzynę, natomiast cały czas musimy mieć świadomość, że jesteśmy w kryzysie energetycznym, dlatego taniej na razie nie będzie - podsumowuje.

Przeczytaj także: Orlen przedłuża wakacyjną promocję na paliwo

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

Rosnące ceny paliw spędzają sen z oczu. Czy zimą Polacy będą mieli czym ogrzać domy?

Włącz podcast i posłuchaj prognoz!

Listen to "Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać - Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.