Koniec z odwożeniem dziecka do szkolnej szatni. Hirszfelda stanie się Szkolną Ulicą

i

Autor: Pixabay

Koniec z odwożeniem dziecka "do szkolnej szatni". Hirszfelda stanie się "Szkolną Ulicą"

2021-06-09 18:24

Koniec z odwożeniem dzieci samochodem "do szatni" na Ursynowie. Przy podstawówce na Hirszfelda od nowego roku pojawi się "szkolna ulica". Mimo, że rodzice odwożący dzieci samochodami są tam w mniejszości, wywołują niebezpieczne sytuacje.

Raport z anteny 09.06, godz.10

Najpierw audyt bezpieczeństwa, później zmiany w organizacji ruchu

"Szkolna Ulica" będzie działać od 7.30 do 8.15. - Szkolna ulica to przedsięwzięcie zakładające czasowy zakaz wjazdu samochodów w ulicę prowadzącą bezpośrednio do szkoły – najczęściej w godz. 7:30-8:15. Choć możliwy w tym czasie jest wyjazd mieszkańców. Kluczowe jest ograniczenie ruchu tuż pod placówką – to jedno z najczęstszych zagrożeń zgłaszanych przez uczniów. Sąsiadujące ze szkołą parkingi pozwolą w kilka minut dotrzeć do szkoły bezpieczniej - mówi Edyta Mantorska z zarządu dróg miejskich. W przypadku szkoły przy ul. Hirszfelda drugą zmianą będzie instalacja sygnalizacji na pobliskim przejściu przez ul. Indiry Gandhi.

Czytaj także: Ruszyła akcja "Dobro na wynos". Warszawskie knajpy mają do wygrania 90 tys. złotych

Ratusz przeprowadził blisko dwa tysiące ankiet wśród uczniów sześciu szkół w ramach akcji "droga na szóstkę". To początek dyskusji.

- Sam projekt ma wzbudzić szerszą dyskusję, niż podwożenie dzieci do szkoły, ale zapewnienie takich warunków, które dają nam poczucie bezpieczeństwa - mówi wiceprezydent Michał Olszewski.

Według badania, co piąty uczeń doświadczył niebezpiecznej sytuacji na drodze, a blisko co szósty czuje zagrożenie podczas swojej podróży na lekcje.

"Co piąty uczeń został „prawie potrącony przez samochód lub rower”, „prawie wymusił lub wymuszono na nim pierwszeństwo”, musiał uskakiwać przed nieostrożnie manewrującym samochodem czy przechodzić przez przejście dla pieszych zza nieprawidłowo zaparkowanych samochodów" - czytamy w raporcie.

W projekcie bierze udział sześć szkół: z Drewnianej, Kazimierzowskiej, Trzech Budrysów, Króla Maciusia, Angorskiej i Hirszfelda.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!