Konopie indyjskie

i

Autor: pixabay.com Konopie indyjskie

Konopie indyjskie na balkonie 76-latka - jego tłumaczenie zaskakuje!

2021-07-22 13:50

Policjanci z Żoliborza poinformowali na swojej stronie o zatrzymaniu 76-latka uprawiającego konopie indyjskie. Zaskakuje nie tylko wiek zatrzymanego, ale też jego tłumaczenie. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

O niecodziennym zatrzymaniu piszą na swojej stronie mundurowi z Komendy Rejonowej Policji V dla Bielan i Żoliborza. Za hodowanie konopi indyjskiej zatrzymano 76-letniego mężczyznę. Uprawa konopi innych niż włókniste, jest w Polsce zakazana. Podejrzany usłyszał już zarzut przewidziane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. 76-latek najwidoczniej nie przejmował się ryzykiem, gdyż doniczki z roślinami trzymał... na balkonie. Policjanci, którzy po otrzymaniu informacji od mieszkańców udali się pod wskazany adres przy ul. Broniewskiego, potwierdzili podejrzenia. Sadzonki zostały zabezpieczony, a hodowca przewieziony na komendę. Tam udzielił zaskakujących wyjaśnień.

Recykling dewocjonaliów

Jak rośliny znalazły się w posiadaniu 76-latka?

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut uprawy krzewów konopi innych niż włókniste. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jak tłumaczył się właściciel nielegalnych roślin? Na komendzie zeznał, że... konopie indyjskie znalazł na śmietniku. Mężczyzna dodał, iż nie miał pojęcia, że ich uprawa jest zakazana. Trzeba przyznać, że takie tłumaczenie ma sens w kontekście tego, że trzymał rośliny na widoku.

Źródło: zoliborz.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!