Szpital Południowy na Ursynowie

i

Autor: fot. um.warszawa Szpital Południowy na Ursynowie

Kontener na zwłoki, 3 wolne respiratory i 26 łóżek! Tak wygląda sytuacja w szpitalu Południowym

2021-10-22 14:26

Zakażeń przybywa, a covidowe szpitale wypełniają się szybciej niż przewidywano. Szpital zamówił od wojewody też kontener, który pełni rolę prosektorium. Ma niecałe 20 miejsc. 16 z nich już jest zajętych. - Śmiertelność jest wysoka. Umiera 80% pacjentów, którzy trafiają pod respirator - mówią lekarze.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 22.10.2021

Wypełniony szpital Południowy

Na Mazowszu ostatniej doby odnotowano ponad tysiąc nowych zakażeń. W całym kraju jest ich ponad 5,7 tysięcy. Do szpitala Południowego na warszawskim Ursynowie przywożą pacjentów z całego Mazowsza. To największy tymczasowy covidowy szpital w Warszawie, gdzie w tej chwili na 260 miejsc - 234 jest już zajętych. Pozostało 26 łóżek i 3 respiratory. Szpital zamówił od wojewody też kontener, który pełni rolę prosektorium. Ma niecałe 20 miejsc. 16 z nich już jest zajętych.

- Zostało nam dostarczone przenośne prosektorium. Z takiego obiektu korzystał również szpital MSWiA. COVID-19 jest wysoce śmiertelny. Jak pokazują światowe dane, 80 procent pacjentów, którzy wymagają respiratora, nie przeżywa - mówi Marzena Wojewódzka z warszawskiego ratusza.

W związku z wzrostem zachorowań i hospitalizacji, wojewoda mazowiecki podjął decyzje o uruchomieniu szpitala tymczasowego w Ostrołęce. - Uruchomione też będą kolejne moduły z łóżkami w Radomiu - mówi Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego. Na całym Mazowszu dla pacjentów z koronawirusem w tej chwili przygotowano 1040 łóżek. 60% z nich jest już zajętych.

Czytaj także: Mieszkańcy Ursynowa ,,ratują" jedzenie! Powstała nowa aplikacja

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy