Z Warszawy

Krakowskie Przedmieście czekają duże zmiany. Osiem linii autobusowych na objazdach

2024-06-21 7:27

Część Krakowskiego Przedmieścia przejdzie wyczekiwany remont nawierzchni. Już w nocy z piątku na sobotę (21/22 czerwca) zamknięty zostanie odcinek ulicy od Senatorskiej do Królewskiej. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się przygotować na utrudnienia. Na objazdy trafi kilka linii autobusowych.

Spis treści

  1. Krakowskie Przedmieście czeka remont
  2. Remont Krakowskiego Przedmieścia - zmiany dla kierowców i komunikacji miejskiej

Krakowskie Przedmieście czeka remont

Jak przypomniał ratusz, rozpoczynający się niebawem remont to już ostatni etap naprawy nawierzchni Traktu Królewskiego. Roboty obejmą odcinek Krakowskiego Przedmieścia między ulicami Królewską i Miodową. Po zakończeniu prac nawierzchnia ma być nie tylko równa, ale także dodatkowo zabezpieczona przez nowymi uszkodzeniami.

Termin rozpoczęcia remontu nie jest oczywiście przypadkowy. Najbardziej skomplikowane roboty zostaną przeprowadzone w wakacje, gdy ruch samochodowy w mieście jest mniejszy. W tym okresie wypoczywają również studenci Uniwersytetu Warszawskiego, dlatego też grupy osób przejeżdżających Krakowskim Przedmieściem znacznie się zmniejszą.

Remont Krakowskiego Przedmieścia - zmiany dla kierowców i komunikacji miejskiej

Zmiany w ruchu na Krakowskim Przedmieściu zostaną wprowadzone w piątek, 21 czerwca, o godz. 23:50. Jak zaznaczył ratusz, drogowcy postawią wtedy zakazy wjazdu za skrzyżowaniem z ulicą Senatorską i z ulicą Królewską. Same skrzyżowania będą przejezdne.

- Ulice Kozia, Trębacka, Ossolińskich, Karowa i Bednarska nie będą miały połączenia z remontowanym odcinkiem Krakowskiego Przedmieścia. Na Koziej i Bednarskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz zakaz parkowania. Dojazd do Koziej będzie od strony ulicy Trębackiej, a do Hotelu Bristol - ulicą Karową - dodali urzędnicy.

Zebry oraz chodniki po obu stronach ulicy pozostaną otwarte dla pieszych. Utrudnienia odczują jednak pasażerowie komunikacji miejskiej - na objazdy trafią linie autobusowe: 116, 128, 175, 178, 180, 503, E-2, N44.

Opisane zmiany zostaną utrzymane do końca wakacji.

Tu bedzie nocować 150 tramwajów! Wypasona noclegownia w Warszawie