Krzysztof Krawczyk

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Ursynów wyjątkowo upamiętni Krzysztofa Krawczyka. Pomysł może naprawdę wzruszyć

2022-09-29 20:44

Krzysztof Krawczyk zostanie wyjątkowo upamiętniony na Ursynowie. Już wkrótce w dzielnicy ma powstać specjalny mural z wizerunkiem artysty, który przed laty mieszkał w sąsiedztwie.

- Bardzo zależy mi na tym, aby na Ursynowie w taki właśnie sposób upamiętnić Krzysztofa Krawczyka. Mieszkał w naszej dzielnicy, na osiedlu Jary, śpiewał o Ursynowie i nagrał nawet cały album "Witamy na Ursynowie". Myślę, że po prostu kochał tę dzielnicę. Ursynów musi zatem pokazać, że nie zapomni tego wybitnego artysty – powiedział burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Mam nadzieję, że będzie dużo projektów i będzie w czym wybierać. A ostatecznie powstanie piękny mural – dodał.

Czytaj również: Pogrzeb Franciszka Pieczki. Prezydent i przedstawiciele rządu wzięli udział w uroczystościach

Krzysztof Krawczyk już wkrótce na muralu w Warszawie

W jednoetapowym konkursie może wziąć udział każdy, nie tylko mieszkaniec Warszawy. Praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem, zapisany i dostarczony na nośniku pendrive oraz wydruk projektu muralu w formacie A4.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace. Należy je składać do 18 listopada, do godz. 16, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 (Wydział Obsługi Mieszkańców, na parterze).

Komisja konkursowa, powołana przez zarząd dzielnicy Ursynów, dokona wyboru najlepszego projektu pod względem: walorów artystycznych, oryginalności i zgodności z tematyką konkursu. Ogłoszenie wyników planowane jest nie później niż 1 grudnia.

Ze zwycięzcą zostanie zawarta umowa na wykonanie muralu. Urząd na ten cel przeznaczy 100 tys. zł.

Krzysztof Krawczyk był mieszkańcem Ursynowa. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku mieszkał w bloku przy ul. Pięciolinii 10. Dlatego po jego śmierci, w kwietniu zeszłego roku, pojawił się pomysł, aby upamiętnić legendę polskiej muzyki muralem.

KRZYSZTOF KRAWCZYK aka TRAPCZYK, czyli DRUGIE ŻYCIE wielkich hitów | ESKA XD - Ale to już było! #50

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest SKP w Warszawie. Właściciele stacji domagają się waloryzacji opłat za badania
  2. Warszawskie ZOO: "Praca szuka człowieka". Wakaty na 4 stanowiska
  3. Nagle zjechał wprost do rzeki, było o włos od tragedii. WOPR wkroczył do akcji