Krzysztof Stanowski

i

Autor: Instagram / Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski na Twitterze. Oto najnowsze wpisy dziennikarza sportowego

2023-06-08 10:30

Krzysztof Stanowski jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego dziennikarstwa. Współtwórca Kanału Sportowego z bogatą historią w mediach tradycyjnych pozostaje aktywny również na Twitterze, a jego wpisy niejednokrotnie wywołują prawdziwą burzę.

Kim jest Krzysztof Stanowski? To znany dziennikarz i twórca Weszło.com

Krzysztof Stanowski urodził się 21 lipca 1982 roku w Warszawie. Dziennikarstwem zajął się bardzo wcześnie, bo już w wieku 14 lat. Od tamtej pory zdążył publikować w "Przeglądzie Sportowym", "Naszej Legii", czy „Super Expressie”. Do tego doliczyć można współprace m.in. z redakcjami TVP Sport oraz Eleven Sports.

W 2008 roku Stanowski postanowił pójść własną drogą - założył portal weszlo.com. 10 lat później wystartował natomiast jego klub piłkarski KTS Weszło.

Niemałym przełomem w karierze dziennikarza okazało się natomiast otwarcie Kanału Sportowego na platformie YouTube. Stanowski współtworzy go od 2020 roku z Mateuszem Borkiem, Michałem Polem i Tomaszem Smokowskim. Jest również redaktorem naczelnym "Kwartalnika Sportowego", którego pierwszy numer ukazał się w 2022 roku.

Życie osobiste Krzysztofa Stanowskiego - żona, wiek

Krzysztof Stanowski w tym roku skończył 40 lat. Od 13 jest natomiast mężem Marty Sosnowskiej, która na co dzień pracuje jako dietetyczka. Małżeństwo doczekało się dwóch synów - Leona i Aleksandra.

Książki Krzysztofa Stanowskiego

Krzysztof Stanowski wydał kilka książek, głównie o tematyce sportowej, które niezmiennie cieszą się sporą popularnością. Na liście jego publikacji znaleźć można:

  • "Kowal. Prawdziwa historia" - wraz z Wojciechem Kowalczykiem;
  • "Andrzej Iwan. Spalony" - wraz z Andrzejem Iwanem;
  • "Szamo" - wraz z Grzegorzem Szamotulskim;
  • "Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów".

Do tego, w 2022 roku, Stanowski wraz z dziennikarzem Robertem Mazurkiem wydali prześmiewczy tomik poezji pt. "Kmioty Polskie". 

Afery z udziałem Stanowskiego. Marcin Najman, Maja Staśko i "Fryzjer"

Stanowski dał się poznać jako postać, która zdecydowanie nie boi się wyrażać swojego zdania. Z tego powodu wchodził w mniej lub bardziej burzliwe konflikty z licznymi bohaterami swoich programów. Wśród nich znaleźli się między innymi Marcin Najman, Maja Staśko, czy Jaś Kapela. 

Z powodu bliskiej przyjaźni z Czesławem Michniewiczem dziennikarza często pytano również o "Fryzjera". Stanowski wprost odpowiadał, że sam z Ryszardem F. nie ma nic wspólnego. O znajomość selekcjonera polskiej reprezentacji z "Fryzjerem" jego zdaniem pytać należy natomiast samego trenera, który to natomiast stoi na stanowisku, że nie brał udziału w procederze korupcyjnym w polskiej piłce.

Krzysztof Stanowski na Twitterze

Krzysztof Stanowski od dawna wykorzystuje Twittera jako platformę do kontaktu z internautami, ale również do komentowania internetowej rzeczywistości. Nie bez przyczyny jego profil obserwuje obecnie ponad 700 tys. osób.

Zapraszamy na KS Poranek! https://t.co/HTGF1Ywwt0

RT @WeszloCom: Gdzie zmierza Leo Messi? Do klubu będącego na ostatnim miejscu w tabeli, bez nazwisk kojarzonych w Europie. Ale też do klu…

Dzisiaj zdobyta bramka numer 150 w tym sezonie. Został już tylko jeden mecz. Jeśli w sobotę wygramy, będziemy mieli komplet zwycięstw w całym sezonie. Zapraszam w sobotę o 14:00 na Marymoncką 42 na zakończenie sezonu (mecz z Huraganem) i świętowanie kolejnego awansu. Piwko,… https://t.co/cAg1Lwm1Do https://t.co/reuGg0NVEb

RT @WeszloCom: Weszlix kontratakuje! 🎬🟠 W czym polskim dziennikarzom przeszkadza polityka Roweru Lublin? Przekonajcie się sami: https://t.…

RT @KTS_Weszlo: W ubiegłą sobotę w Rotundzie PKO Banku Polskiego odbyło się drugie spotkanie z cyklu wykładów dla dzieci z PKO Akademii KTS…

RT @eMJot23: Nie zabiła jej II wojna światowa, która zrównała miasto z ziemią. Nie zabił jej PRL, któremu za cholerę nie pasowała. Ale…

Startujemy! https://t.co/pDwdLC15w8

Już o 21:00 zaczynamy na żywo finałowy odcinek TOP100. Wybierzemy najlepszego piłkarza wszech czasów. Uwaga, można obstawiać, co w tym odcinku się wydarzy! Wchodzicie na @FuksiarzPL i tam taka lista jak poniżej... #wspolpraca https://t.co/dFCHCVwumi

Zapraszam na Dziennikarskie Zero. PROCES! https://t.co/o1SykLoNXQ

@KamilPaterek @wojt1312 @Sportowy_Kanal Tym razem nie było, bo to było zebranie z okazji Dnia Dziecka. Ale narobiłeś mi teraz smaka, więc wkrótce znowu trzeba się napić.