Ksiądz z osiedla

i

Autor: TikTok: ksiądz z osiedla/Pixabay

social media

"Ksiądz z osiedla" promuje akcję charytatywną z pomocą kontrowersyjnej piosenki. Jak wygląda katolicka wersja "Bandyckiej jazdy"?

2024-03-15 14:17

Duchowny z TikToka, czyli "Ksiądz z osiedla", promuje akcję charytatywną. Chcąc zachęcić młodzież do udziału, ksiądz wybrał dość nietypowy sposób promocji. Zobacz, jak ks. Główczyński poradził sobie z popularnym trendem.

Nietypowy film, który został nagrany do kontrowersyjnego trendu, jest formą promocji wydarzenia sportowego. W ten sposób "Ksiądz z osiedla" promuje charytatywny turniej siatkówki, który odbędzie się w sobotę 16 marca na ul. Krasnowolskiej 50 w Warszawie. W ramach wydarzenia ks. Paweł Główczyński zachęca do udziału w zbiórce dla ubogich.

Czy "Ksiądz z TikToka" słucha kontrowersyjnej piosenki influencerki?

Oryginał, czyli "Bandycka jazda", jest piosenką Fagaty-influencerki i raperki. Tekst utworu stał się viralem na TikToku i wielu użytkowników platformy nagrało do tej muzyki humorystyczne filmiki. Na filmiku Księdza z osiedla została wykorzystana wersja, w której tekst uległ radykalnej zmianie. Oryginał piosenki zawiera wulgaryzmy i zdecydowanie nie jest treścią edukacyjną. Jak brzmi piosenka Fagaty, która niesie w sobie katolickie przesłanie? Oto tekst, który usłyszymy w filmiku:

"Ja jestem Fagata, katoliczka spod Konina. Na pierwszym miejscu jest Bóg, na drugim religia. Jak nie chodzisz do kościoła, to nawet nie podbijaj" - tak brzmi przeróbka "Bandyckiej jazdy".

Duchowny na zamieszczonym TikToku wraz z młodzieżą tańczą do przeróbki. W filmiku możemy przeczytać napisy, które informują o charytatywnym meczu siatkówki. Ksiądz zachęca do dołączenia do gry, a ponadto zachęca do wsparcia ubogich. Kto przyjdzie na wydarzenie bez drużyny, nie musi się obawiać, że zostanie bez drużyny, gdyż  organizatorzy pomagają kompletować skład na miejscu.

Kim jest popularny na TikToku Ksiądz z osiedla?

"Ksiądz z osiedla", a właściwie ks. Rafał Główczyński jest zakonnikiem i katechetą, a jego misją jest dotarcie do młodych ludzi, więc jest bardzo zaangażowany w budowanie młodzieżowej społeczności. Duchowny obecnie jest katechetą w jednej ze szkół w Piastowie. Od 2020 r. prowadzi kanał na YouTube "Ksiądz z Osiedla", który subskrybuje ponad 66 tysięcy osób.