Poruszające spotkanie

Książę William spotkał się z ukraińskimi uchodźcami. Towarzyszył mu Rafał Trzaskowski

2023-03-22 21:38

Książę William rozpoczął swą wizytę w Polsce od spotkania z żołnierzami w Rzeszowie. Później ruszył do Warszawy, gdzie odwiedził punkt pobytowy dla uchodźców z Ukrainy na Mokotowie. W wizycie towarzyszył mu prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Książe William w Warszawie spotkał się z uchodźcami

Pierwsze zdjęcia ze spotkania księcia Williama z osobami, które uciekły z napadniętej przez Rosję Ukrainy do Warszawy, trafiły już do sieci. Widać na nich następcę brytyjskiego tronu, rozmawiającego z prezydentem Rafałem Trzaskowskim, wolontariuszami i uchodźcami.

W mediach społecznościowych księcia opublikowano również krótkie nagranie z wizyty. - Dzięki hojności Polaków ludziom uciekającym przed wojną w Ukrainie udało się znaleźć w Polsce schronienie. Niestety kryzys humanitarny trwa do dziś, a wielu uchodźców szuka schronienia w ośrodkach zapewniających zakwaterowanie, takich jak ten, który dziś odwiedzamy. Ten punkt pobytowy zapewnia dwa bezpłatne posiłki dziennie, lekcje języka polskiego, wsparcie psychologiczne i zawodowe, a nawet „bezpłatny sklep”, w którym każdy ma dostęp do odzieży oraz środków higieny osobistej. To prawdziwy azyl na linii frontu kryzysu humanitarnego - czytamy w opisie wideo.

Dzisiejsze spotkanie z księciem Williamem zdążył już również skomentować na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Przypomnijmy, że w planach na jutro książę ma złożenie kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Później, w Hali Koszyki następca brytyjskiego tronu ma rozmawiać z młodymi Ukraińcami oraz przedstawicielami polskiej społeczności, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach.

Czytaj również: Książę William przyjedzie do Warszawy. Znamy pierwsze szczegóły wizyty

Książę William w brytyjskiej bazie wojskowej na terenie lotniska w Rzeszowie