Kto wygrał Superpuchar UEFA 2024? Wynik meczu Real Madryt - Atalanta Bergamo (14.08.2024)

W środę, 14 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie odbył się mecz o Superpuchar UEFA. Mierzyły się w nim Real Madryt i Atalanta Bergamo - zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Kto był ostatecznie górą w boju o prestiżowe trofeum? Tego wieczoru lepsi okazali się zawodnicy z Madrytu, którzy triumfowali wynikiem 2:0.

Superpuchar UEFA 2024. Real Madryt - Atalanta Bergamo (14.08.2024) - wynik

Real Madryt zameldował się o godz. 21:00 na murawie PGE Narodowego w składzie: Courtois – Carvajal, Militao, Ruediger, Mendy, Valverde, Tchouameni, Bellingham, Rodrygo, Mbappe, Vinicius. W barwach Atalanty Bergamo spotkanie rozpoczęli natomiast: Musso – Djimsiti, Hien, Kolasinac, Zappacosta, De Roon, Ederson, Ruggeri, Pasalic, De Ketelaere, Lookman.

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramki. Choć Real początkowo zdawał się dominować, piłkarze Atalanty zachowali odpowiednią czujność, unikając straty gola. Później mieli również swoje okazje, których ostatecznie nie udało im się wykorzystać.

Najbliżej otwarcia wyniku meczu piłkarze z Bergamo byli z 25. minucie, kiedy to Marten de Roon oddał strzał, który po rykoszecie odbił się od poprzeczki. W poprzeczkę, już w doliczonym czasie gry, trafił też Rodrygo z Realu. Ostatecznie zawodnicy zeszli do szatni przy wyniku 0:0.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, w 47. minucie bliscy zdobycia bramki byli znów piłkarze Atalanty. Po strzale głową Pasalica Real uratowała jednak doskonała interwencja Courtois. W 59. minucie było już natomiast 1:0 dla "Królewskich" dzięki golowi Federico Valverde. Niedługo później, w 68. minucie pierwszą bramkę w barwach Realu zdobył francuski supergwiazdor Kylian Mbappe.

Po stracie dwóch goli zawodnicy Atalanty starali się szybko odpowiedzieć. Ostatecznie ich starania nie doprowadziły jednak do zdobycia bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Realu Madryt.