Pies w samochodzie

i

Autor: pixabay.com Pies w samochodzie

KUDŁATE TAXI w Warszawie - jak działa stołeczna taksówka dla psów?

2021-11-29 11:18

Właściciele i właścicielki czworonogów powinni zapamiętać tę nazwę. Kudłate TAXI to wyjątkowa inicjatywa działająca na terenie stolicy. Dzięki niej można szybko zorganizować przewóz psa lub kota. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Kudłate TAXI to coś dla wszystkich właścicieli i właścicielek zwierząt domowych w Warszawie. Zapewne wiele z tych osób wie, jak trudne bywa wożenie zwierząt po stolicy. Nie wszyscy kierowcy taksówek godzą się wieźć psa lub kota z uwagi na sierść lub alergię innych pasażerów. Pozostaje transport publiczny, ale nie jest do dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy na przykład musimy dostarczyć dużego, osłabionego chorobą psa do weterynarza. Odpowiedzią na takie właśnie problemy jest Kudłate TAXI - wyjątkowe przedsięwzięcie pomagające w transporcie zwierząt na terenie Warszawy. Inicjatywa zdobywa coraz większą popularność. Jak działa? O tym w dalszej części artykułu.

W formie 24 - Nawyki, które pomogą schudnąć

Jak działa Kudłate TAXI w Warszawie?

Twój pupil zachorował i nie masz jak dojechać do lecznicy? Jedziesz z psiakiem na wakacje i musisz dostać się z Nim na lotnisko? Zadzwoń o każdej porze dnia i nocy - czytamy w opisie na Facebooku. Kudłate TAXI można więc zamówić w dowolne miejsce, jak każdą inną taksówkę. Różnica polega na tym, że pod wskazany adres podjeżdża samochód przystosowany do przewozu zwierząt.

Kudłate TAXI to pomysł pana Huberta z fundacji Animal Rescue Poland. Dostrzegł on problem, jaki wiąże się z przewozem zwierząt w Warszawie. W jego taksówce sierść czy błoto z łapek to nie problem. Mniejsze zwierzęta można przewozić w transporterach, a dla większych psów zamontowano specjalne pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie. Pupile mogą podróżować z właścicielami lub same, jeśli na przykład opiekun lub opiekunka odbywają kwarantannę.

Kudłate TAXI - jak znaleźć warszawską taksówkę dla zwierząt?

Auto rzecz jasna nie kursuje stale po mieście, jak zwykła taksówka. Przejazdy zamawia się telefonicznie. Wszystkie niezbędne informacje kontaktowe znajdziecie na facebookowej stronie przedsięwzięcia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!