Choinka

i

Autor: pixabay.com Choinka

Lasy Miejskie ZBIERAJĄ CHOINKI - gdzie i kiedy oddać drzewko w Warszawie?

2022-01-04 12:29

Warszawskie Lasy Miejskie zachęcają mieszkańców i mieszkanki do oddawania choinek doniczkowych. Bożonarodzeniowe drzewka zostaną ponownie zasadzone. Sprawdźcie, gdzie i kiedy organizowane są zbiórki w stolicy.

Nie wiecie, co zrobić z doniczkową choinką po Świętach? Oddajcie ją Warszawskim Lasom Miejskim! Ponownie sadząc bożonarodzeniowe drzewka w ziemi, zapewnią im drugie życie! To kolejna już edycja akcji ratowania warszawskich choinek. Skierowana jest do wszystkich tych, którzy nie mają miejsca i warunków do tego, by drzewko w donicy pielęgnować przez cały rok. Leśnicy zbierają rodzime gatunki, jak świerk pospolity, sosna zwyczajna czy jodła pospolita, a następnie wybierają im nowe miejsce o życia w lesie. Przyjmowane będą drzewka ze zdrowym systemem korzeniowym i - rzecz jasna - pozbawione świątecznych ozdób. W dalszej części artykułu znajdziecie daty zbiórek i adresy, pod które można dostarczać choinki.

Nie uwierzysz, co kierowcy wyprawiają w nowym tunelu pod Ursynowem. Wszystko się nagrało

Zbiórka choinek w Warszawie - DATA i ADRESY

Warszawskie Lasy Miejskie przeprowadzą dwie zbiórki w różnych lokalizacjach i dniach. Pierwsza odbędzie się 8 stycznia w godzinach 9-15 pod siedzibą Lasów Miejskich - Warszawa, ul. Korkowa 170A (Wawer). Drugą zaplanowano na kolejny tydzień: 15 stycznia w godzinach 9-15 pod Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, ul. Rydzowa 1A (Ursynów). Więcej szczegółów na temat akcji można uzyskać dzwoniąc pod numer: 22 612 25 60.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!