Lato w Mieście Warszawa 2021: ZAPISY. Jak się zgłosić? Czy są jeszcze miejsca?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Lato w Mieście Warszawa 2021: ZAPISY. Jak się zgłosić? Czy są jeszcze miejsca?

2021-05-27 14:06

Lato w Mieście Warszawa 2021: ZAPISY. Jak się zgłosić? Czy są jeszcze miejsca? Z powodu epidemii, tegoroczna edycja "Lata w mieście" będzie różniła się od poprzednich. Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 10 zł dziennie za opiekę.

1 czerwca ruszą zapisy do tegorocznej edycji warszawskiej akcji „Lato w Mieście". Jak co roku, w okresie wakacji warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Podczas dziewięciu tygodniowych turnusów na dzieci czeka w tym roku 160 Feryjnych Placówek Edukacyjnych (FPE), w tym 11 w szkołach specjalnych. - czytamy na stronie internetowej.

Potrącenie kobiety na pasach

Lato w Mieście Warszawa 2021: Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2021, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego pod adresem: https://.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl rozpoczną się 1 czerwca od godziny 12:00 i potrwają do 11 czerwca. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 14 czerwca o godzinie 16:00. Jak informują organizatorzy: Od 15 czerwca od godz. 8:00 do 21 czerwca do godz. 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Lato w Mieście Warszawa 2021, a koronawirus. Jakie są zasady? 

Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2021 jest organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z obostrzeniami wynikającymi z „Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku” - informują organizatorzy.