Stadion Legii Warszawa

i

Autor: Ilona Saratovkina / screen YouTube CELEBRYTA https://www.youtube.com/channel/UC75Jq4LM7wW1cZtEd3bqevw Stadion Legii Warszawa

Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb - będą ZAMIESZKI w stolicy? Pseudokibice szykują zadymę

2021-08-10 9:35

Na godzinę 21 zaplanowano drugi mecz Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb. Tym razem spotkanie odbędzie się na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Możliwe, że przed pierwszym gwizdkiem dojdzie do zamieszek wywołanych przez kiboli. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb - będą zamieszki w stolicy? Takie pytanie jest dziś jak najbardziej na miejscu. Na godzinę 21:00 zaplanowano początek rewanżowego spotkania pomiędzy Legią a Dinamem w ramach 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Stawką tego spotkania jest awans do rundy 4. i większa szansa na wywalczenie udziału w fazie grupowej LM. Mecz na pewno będzie zacięty. Pierwsze starcie rozgrywane było w Zagrzebiu. Skończyło się ono sporym zaskoczeniem sprawionym przez Wojskowych. Na wyjeździe udało im się bowiem doprowadzić do remisu 1 - 1. Powodów do domy nie dali za to kibole, którzy pojechali za klubem do Zagrzebia. W stolicy Chorwacji starli się z czekającymi tam na nich pseudokibicami Dinama Zagrezb. Obie grupy spowodowały w mieście sporo szkód i przeraziły mieszkańców. Ta sytuacja może powtórzyć się dziś w Warszawie. Chorwackie media ostrzegają przed zamieszkami w stolicy Polski, tuż przed meczem Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb.

Zamieszki w Zagrzebiu z udziałem kibiców Legii

Starcie pseudokibiców w Zagrzebiu

Pierwszy mecz Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb odbywał się 4 sierpnia. Do miasta wyruszyła spora grupa kibiców z Warszawy. Niestety znaczną ich część stanowili pseudokibice. Na miejscu doszło do starcia z kibolami Dinama Zagrzeb. Nagrania z zajść wyglądał naprawdę przerażająco! Odpalone race, chaos, okrzyki i dziesiątki mężczyzn uzbrojonych w pałki.

Sonda
Legia Warszawa - czy awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

Kibole: "Czekam na was" - chorwackie media ostrzegają przed zamieszkami

Chorwacki serwis informacyjny 24sata.hr opublikował materiał, w którym ostrzega przed tym, do czego może dojść w Warszawie 10 sierpnia. Serwis powołuje się na znalezione w sieci wypowiedzi pseudokibiców, z których wynika, że kibole Legii będą czekać na tzw. Bad Blue Boys - chuliganów Dinama Zagrzeb. Starcie miałoby być odpowiedzią na wydarzenia z Zagrzebia, gdzie 4 sierpnia pobiły się dwie grupy szalikowców. Dodać należy, że oba kluby nie darzą się sympatią i znane są z fanatyzmu niektórych kibiców.

Doszło do pierwszego pobicia

Niestety ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Tym bardziej, że w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia o pierwszych starciach pseudokibiców. Dojść miało do nich na nadwiślańskich bulwarach. Zajście miała zakończyć interwencja policji.

Mecz Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb to walka o awans do 4. rundy eliminacji LM

Legia Warszawa pierwszy raz od 4 lat zapewniła sobie udział w europejskich pucharach. Głównym celem jest jednak Liga Mistrzów. Dinamo jest uważane za lepszy klub, dlatego zaskoczeniem był remis w Zagrzebiu. Po ostatnim gwizdku było 1 - 1. Legionistów uratował Ernest Muci (skrót meczu tutaj). Po zmianach wprowadzonych przez UEFA, bramki na wyjeździe nie liczą się podwójnie. Oznacza to, że żaden klub nie ma dziś przewagi. Walka będzie zacięta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!