Wiktor Bołba

i

Autor: https://www.facebook.com/LegiaWarszawa / Marcel flickr.com Wiktor Bołba

Legia Warszawa - Warta Poznań 13.02. Mecz ku pamięci Wiktora Bołby

2022-02-08 13:55

Zaplanowane na niedzielę, 13. lutego spotkanie z Wartą Poznań będzie miał wyjątkowy charakter. Mecz zostanie bowiem zadedykowany zmarłemu niedawno Wiktorowi Bołbie. Odbędzie się także zbiórka pieniędzy na pomoc żonie i wnuczce zmarłego.

Mecz Legia Warszawa - Warta Poznań 13. lutego zadedykowany zostanie Wiktorowi Bołbie, twórcy i wieloletniemu kustoszowi Muzeum Legii, które było pierwszą tej wielkości placówką przy klubie sportowym w Polsce. Bołba odszedł 17. stycznia w wieku 57 lat. Klub, oddając honory zasłużonej postaci, nie zapomina też o rodzinie opłakującej śmierć bliskiego. Podczas meczu z Wartą Poznań odbędzie się specjalna akcja na rzecz wnuczki Wiktora Bołby oraz jego żony. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na leczenie dziewczynki oraz pomoc małżonce zmarłego, która również zmaga się z ciężką chorobą. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu.

Amerykańscy żołnierze w Jasionce

Legia Warszawa odda hołd Wiktorowi Bołbie

Legia Warszawa odda hołd zmarłemu kustoszowi Muzeum Legii przed meczem z Wartą Poznań, 13 lutego o godz. 17:30. Upamiętnienie będzie miało formę minuty ciszy. Taki komunikat pojawił się na stronie klubu. Czytamy tam również: Człowiek Legenda. Przyjaciel, bratnia dusza. Zawsze oddany i pomocny. Niezastąpiony. Encyklopedia wiedzy o Legii Warszawa i twórca historii naszego Klubu. Tak kustosza Muzeum Legii, ś.p. Wiktora Bołbę, zapamiętają Kibice i pracownicy naszego Klubu.

Zbiórka pieniędzy na rzecz bliskich Wiktora Bołby

Łucja, wnuczka Wiktora Bołby cierpi na poważną wadę rąk, która uniemożliwia jej prawidłowy rozwój. Udało się zebrać środki na pierwszy etap leczenia, ale w dalszym ciągu potrzebne są pieniądze na kontynuowanie tego procesu. Pomocy wymaga również żona zmarłego, która także ciężko choruje.

W związku z tym uruchomiono specjalną akcję, której celem jest zebranie potrzebnych pieniędzy. Środki zgromadzone przez Klub i Fundację Legii przekazane zostaną rodzinie ś.p. Wiktora Bołby. Zasady akcji są proste:

  1. Każdy Kibic przy zakupie biletu na mecz Legia Warszawa - Warta Poznań będzie miał możliwość wybrania opcji "z cegiełką", tym samym dopłacając 5 zł do ceny biletu;
  2. Do każdego kupionego biletu "z cegiełką" klub dołoży dodatkowe 5 zł;
  3. Klub dołoży także 5 zł za każdego Karnetowicza, który przyjdzie w tym dniu na mecz.

Proces wyboru opcji "z cegiełką" w systemie internetowym będzie wyglądał następująco:

  1. Personalizacja biletów;
  2. Przejście do podsumowania;
  3. Dodanie produktu "Wsparcie rodziny Wiktora Bołby + 5 zł".

Specjalne wydanie LegiaTalk 10. lutego

Szykowane jest też specjalne wydanie LegiaTalk na Twitterze. 10. lutego o 20:30 wyemitowane zostanie tam słuchowisko poświęcone Wiktorowi Bołbie. Gośćmi będą między innymi Artur Boruc i Izabela Kruk. Szczegóły w poniższym poście.

Źródło: legia.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!