Legia Warszawa spełnia marzenia! Akcja #SuperMistrzowie

i

Autor: Legia.com Legia Warszawa spełnia marzenia! Akcja #SuperMistrzowie

Wielkie zaskoczenie małych sportowców! Legia Warszawa spełnia marzenia dzieci [WIDEO]

2020-12-14 16:58

​Spotkanie z piłkarzami, telefon niespodzianka czy piłka z autografami zawodników - to tylko niektóre ze spełnionych marzeń małych sportowców. Legia Warszawa ruszyła z akcją "SuperMistrzowie". Na czym polega?

Pierwszy trening Artura Boruca w Legii Warszawa

Legia Warszawa spełnia marzenia! Kim są #SuperMistrzowie?

Ruszył bożonarodzeniowy projekt "SuperMistrzowie", którego celem jest wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami, ale i udowodnienie, że niepełnosprawności nie muszą wykluczać z aktywności sportowej i społecznej.

W ramach akcji gwiazdy i przyjaciele wojskowych przygotowują dla dzieci z niepełnosprawnościami wyjątkowe niespodzianki. - Ich idolami są piłkarze, ale nie chcemy się tu ograniczać tylko do spotkania z zawodnikiem. Chcemy, żeby to spełnianie marzeń miało jeszcze większy wymiar. Tak, aby naprawdę docenić tych naszych podopiecznych - tłumaczy Izabela Kruk, rzeczniczka Legii Warszawa.

Czytaj także: Legia Warszawa zmienia się w organizację pomocową! Klub pomoże seniorom [#GOTOWIDOPOMOCY]

#SuperMistrzowie: Gigantyczne zaskoczenie w sklepie

Młodzi sportowcy z niepełnosprawnościami wysyłali do Legii Warszawa nagrania wideo, na których opowiadali o swoich marzeniach. Wiele z nich udało się już spełnić. Pierwsza była akcja dla Dominika, którego zaskoczono podczas robienia zakupów w sklepie Legii. - W tym samym momencie do sklepu wszedł idol Dominika - Michał Karbownik, razem z Bartkiem Kapustkom. Wręczyli mu prezent, o który poprosił, a oprócz tego zrobili dla niego zakupy. Dominik mógł wybrać dosłownie to, co mu się podobało - relacjonuje Izabela Kruk.

"Gambit Króla". Artur Boruc wcielił się w mistrza szachowego #SuperMistrzowie

Udało się też zaskoczyć małego Bartka, który jest fanem Artura Boruca i... szachów! Żeby spełnić jego marzenie, zorganizowano specjalną sesję zdjęciową z udziałem bramkarza, wzorowaną na plakacie do serialu "Gambit Królowej" opowiadającego o mistrzyni szachowej. Specjalny plakat został podpisany przez Artura Boruca i dostarczony Bartkowi wraz z innymi piłkarskimi gadżetami.

Zobaczcie wideo:

Relacje wideo z akcji "SuperMistrzowie" można znaleźć na stronie Legii Warszawa.​ Akcja potrwa do Bożego Narodzenia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!