Stadion Legii Warszawa

i

Autor: WikipediaCC/Sofik Stadion Legii Warszawa

Legia Warszawa zmienia się w organizację pomocową! Klub pomoże seniorom [#GOTOWIDOPOMOCY]

2020-04-24 15:49

Legia Warszawa jest gotowa do pomocy! Prezes zadecydował o czasowym przekształceniu klubu w organizację pomocy społecznej. Zamiast skupiać się na sportowych rozgrywkach, klub wspomoże seniorów. Na czym polega akcja Gotowi do Pomocy? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Legia Warszawa póki co musi odłożyć sportowe rozgrywki. W związku z tym właściciel klubu zapowiedział duże zmiany dotyczące struktury organizacyjnej klubu, które mają wejść w życie na cały okres pandemii. Obejmą one wszystkie działy, za wyjątkiem sekcji sportowej.

- Cała pozostała część klubu koncentruje się na akcji Gotowi do Pomocy. Nasza strona główna zamieniła się w 100 proc. w stronę dedykowaną akcji - to po to, by dotrzeć do jak największej liczby seniorów - tłumaczy rzeczniczka klubu, Izabela Kruk.

Jak pomaga Legia Warszawa?

Akcja jest dedykowana warszawskim seniorom. Osoby starsze mogą liczyć na pomoc w zrobieniu zakupów czy dostarczeniu leków. Można też poprosić o darmowy posiłek. Oprócz tego uruchomiono bezpłatną infolinię pod numerem 8009 1916 0. To tam można zgłosić ewentualne potrzeby. Pod tym numerem telefonu, który jest dostępny w godzinach 12.00 - 17.00, można także uzyskać wsparcie technologiczne, czyli m.in. dowiedzieć się jak wykorzystać internet podczas pandemii. Oprócz tego seniorzy mogą liczyć na zwykłą rozmowę z wolontariuszem.

Akcja w liczbach

  • 10 tys. posiłków dla seniorów
  • ponad 500 wolontariuszy
  • ponad 3 tys. wykonanych przyłbic i maseczek
  • 200 zł - za taką kwotę jednorazowo wolontariusz może zrobić zakupy dla seniorów
  • 417 instruktorów koordynuje akcję

Klub wciąż szuka darczyńców, którzy chcą wesprzeć akcję finansowo, ale także wolontariuszy. Szczegóły na stronie legia.com

Sonda
Czy odczuwasz wstrzymaną gospodarkę w portfelu?
Sportowcy przechodzą kwarantannę na zamku!