Liga Mistrzów

i

Autor: pixabay.com Liga Mistrzów

Liga Mistrzów w Warszawie? To byłaby forma podziękowania Polsce

2022-05-12 12:45

Mecze Ligi Mistrzów w Warszawie już jesienią? To bardzo możliwe! Dyrektor sportowy jednego z klubów chce, by była to forma podziękowania Polsce za pomoc Ukrainie. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Liga Mistrzów znów może zawitać do Warszawy! Ostatni raz mecze tego najbardziej elitarnego europejskiego turnieju rozgrywane były w stolicy Polski w sezonie 2016/2017, gdy do LM udało się przebić Legii Warszawa. Ostatni rok był dla Wojskowych wyjątkowo trudny, więc to nie za ich sprawą hymn Champions League miałby zabrzmieć w stolicy. O zaliczaniu swoich spotkań w mieście stołecznym myśli jeden z najlepszych ukraińskich klubów - Szachtar Donieck. Wojna uniemożliwia drużynie grę w kraju. Organizacja ich starć LM w Warszawie byłaby nie tylko rozwiązaniem tego problemu, ale też formą podziękowania całej Polsce za pomoc i przyjęcie milionów uchodźców. Kto przedstawił taki pomysł i który stadion miałby się stać areną spotkań Szachtara Donieck? O tym w dalszej części tekstu.

Aleksander Kwaśniewski: Ta wojna będzie trwała lata

Legenda Szachtara o meczach w Warszawie: "To byłby rodzaj naszej wdzięczności"

O planach Szachtara Donieck opowiedział Dyrektor, a wcześniej jeden z najlepszych zawodników klubu - Darijo Srna. Chorwacki piłkarz udzielił wywiadu Piotrowi Koźmińskiemu z serwisu sportowefakty.wp.pl. Były piłkarz został najpierw zapytany o niedawny towarzyski mecz z Lechią. Odpowiedział: - I niewykluczone, że nie był to ostatni mecz naszego klubu w Polsce. Wasz kraj tak pomógł Ukrainie, że mamy plan, aby się wam odwdzięczyć. Dopytany, wyjawił więcej szczegółów:

Powiem wprost: chcemy grać mecze Ligi Mistrzów w Polsce! To byłby rodzaj naszej wdzięczności. Szkoda, że żaden klub z Polski nie gra w Champions League, ale jeśli my moglibyśmy "przynieść" te rozgrywki do Polski, to byłbym zadowolony. Powtarzam: Polska zachowuje się wspaniale. Od pierwszego dnia inwazji. Przecież przyjęliście ponad dwa miliony Ukraińców, to głównie kobiety i dzieci, które bardzo potrzebowały pomocy. To coś bezcennego, co im daliście. Mogę tylko powiedzieć wiele razy "dziękuję".

W dalszej części rozmowy doprecyzował, że za odpowiednie miejsce uznaje Warszawę. Stolica dysponuje dwoma stadionami, które mogłyby spełnić wymagania organizatorów LM. To PGE Narodowy oraz stadion Legii Warszawa przy Łazienkowskiej 3. Gdzie zagraliby "Górnicy"?

Na jakim stadionie zagrałby Szachtar Donieck?

Darijo Srna przyznał, że klub sprawdza obecnie różne możliwości. Stadion musiałby spełnić wiele warunków dostępności przed zorganizowaniem meczu na poziomie Ligi Mistrzów. Kwestia tego, czy Szachtar grałby na Narodowym czy na Stadionie Wojska Polskiego jest otwarta, ale dyrektor ukraińskiego klubu powiedział, że rozmawiał już w tej sprawie z Dariuszem Mioduskim. Serwis poprosił właściciela Legii o komentarz. Przyznał on, że pomysł bardzo mu się podoba, a rozmowy trwają. Zapewnił, że kibice zostaną poinformowani o wszystkich ustaleniach. Na ostateczną decyzję przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!