Lockdown w mazowieckim: co jest zamknięte od 15.03.2021? Jakie są obostrzenia?

2021-03-15 7:15

Lockdown w mazowieckim: co jest zamknięte od 15.03.2021? Jakie są obostrzenia? Mazowieckie i lubuskie to dwa kolejne województwa objęte rządowym lockdownem. W związku z rosnącymi wskaźnikami zakażeń koronawirusem, od 15 marca w obu regionach obowiązują ostrzejsze zasady sanitarne: nowe zasady dotyczą między innymi szkół, obiektów sportowych czy instytucji kultury.

Lockdown w mazowieckim: co jest zamknięte od 15.03.2021? Jakie są obostrzenia? Ścisły reżim obowiązuje już w czterech województwach: pod koniec lutego "zamknęło się" warmińsko-mazurskie, do którego w sobotę dołączyło Pomorze. A jak ostrzega minister zdrowia Adam Niedzielski, trudne tygodnie czekają mieszkańców całego kraju.

- Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys. - powiedział na konferencji Adam Niedzielski.

Od poniedziałku, 15 marca, zamknięte będą:

  • hotele,
  • baseny,
  • kina,
  • teatry,
  • muzea,
  • galerie handlowe (z wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych)

Ponadto wraca nauczanie hybrydowe w klasach I-III szkół podstawowych. Te zasady mają obowiązywać co najmniej do 28 marca. Nie ma jednak pewności, że nie zostaną przedłużone.

Rozpoczął się proces pirata drogowego z ulicy Sokratesa

Lockdown w Mazowieckim - do kiedy potrwa?

Te zasady mają obowiązywać co najmniej do 28 marca. Nie ma jednak pewności, że nie zostaną przedłużone.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?